Shrap-Drakers Fishing Forum
Dragon Fishmaker....
#1
Jestem posiadaczem Fishmakera.....używam go do bolków...i mam problem, nie wiem czy to wina kołowrotka czy plecionki czy mojego braku umiejętności ale.....co jakiś czas(zdecydowanie za często) przy rzucaniu robią mi się małe pętelki na plecionce, nie są to duże brody lecz małe pętelki dosłownie o średnicy max 1cm....nie przeszkadzają w rzucaniu, ale od razu słychać, że coś jest nie tak poprzez charakterystyczny dźwięk w momencie kiedy taka pętelka przechodzi przez szczytową przelotkę...nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale zauważyłem(nie wiem czy to prawidłowość) że pojawia się najczęściej jak łowię na RH i podciągam, albo poplącze się wobek i nie ma za wielkiego oporu podczas zwijaniaBezradny Tak jakby za luźno nawijała się pletka...a może to wina samej plecionki - Enigma 0,12....ale do tej pory takich akcji z nią nie było...możecie mi coś poradzić?
Odpowiedz
#2
Hej, ja plećką nie łowię ale miałem podobny problem z żyłką na Team Dragonie 920iz. Po rzucie sporo żyłki było luźnej i jeśli jej nie naciągnąłem palcami to tez robiły sie brody. Żyłkę nawijałem nad wodą, od razu na główną szpulę i dałem jej jednak troszkę za dużo, potem w domu się pobawiłem, poprzewijałem ją, dałem mniej podkładu a żyłkę nawinąłem tak żeby zostało 2-3mm rantu i to rozwiązało mój problem.
Odpowiedz
#3
hmm dzięki za odpowiedź, spróbuję coś pokombinować bo zamiast mieć frajdę z nowego młynka tylko się irytuję nad wodą i dłubię przy rozplątywaniu supełkówBezradny
Odpowiedz
#4
No ja nie znam się tak bardzo ale mówię z własnego doświadczenia. Zostaw troszkę miejsca od rantu i spróbuj. Z drugiej strony do okoniówki mam catane 1000 i żyłki jest dosłownie równo z rantem, na początku troszkę się ześlizgiwała ale teraz jest już ok Oczko
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.