Shrap-Drakers Fishing Forum
Szczupak wasze porady
#91
Ja w tym sezonie podziękowałem małym przynętom. Z jakim efektem? Nie mam pojęcia, postaram się być konsekwentnym.
Stawiam głównie na 12,5cm rippery, takie same i większe kopyta, w tym kopyta 6, i duże woblery.
Obrotówek nie używam, ale duże ciężkie wahadła - czemu nie?
W 2010, istnym killerem na szczupaki okazała się błystka wahadłowa Solvkroken Buch Salmon 30g.
Wrzesień i październik - potrafiłem iść na spacer z wędką w ręce, Buch Salmonem na przyponie i kartą w kieszeni.
Nałowiłem się średniaczków jak dziki, a i największa ryba sezonu padła na to wahadło Oczko
Także od tego sezonu zaczynam swoją przygodę z castingiem z prawdziwego zdarzenia, zatem Slidery 10 i inne ciężkie woblery, sterowe i bezsterowe.
Mówicie, że ten Karaś taki łowny? Jakoś nie mogę przekonać się do przynęt Jaxona.
Mam jakieś wobki okonio- i szczupako-podobne tej firmy, ale bez rewelacji.
Catch & Release - wypuść dziś, abyś mógł złowić jutro.
Odpowiedz
#92
Moze i ja cos dopowiem
Poniewaz moge lapac szczupaki caly rok to dla mnie sezon sie nie konczy
I tak od listopada do konca lutego lowie na martwa rybke z brzegu lub z lodzi.Z brzegu najczesciej lowie na zestwaw gruntowe pomyslu Micka Browna i tu zakladam na jedna wedke ryby morskie a na druga slodkowodne
jako przynety sluza mi smelty,makrele,minogi i plotki
Z lodzi lowie wylacznie na metode zwana "bottom bouncing" a polega ona na podaniu rybki na specjalnym zestawie w okolice dna i wprowadzeniy lodzi w dryf.Niesamowicie skuteczna metoda
Od marca do konca maja spinninguje muchami i oczywiscie dzerkuje
Od czerwca do lipca to u mnie zniwa okoniowe ale czasami zabieram ze soba kija z trupkiem choc nie jest to konieczne bo szczupaki bija jak wsciekle w okoniowe przynety i to calkiem powaznych rozmiarow
W sierpniu zaczynam na powaznie trolowac woblerami na duzych glebokosciac lub duzymi gumami (bulldawg magnum,replikant,twin tails)i martwa rybka
Jak widac malo tu klasycznego spinningu ale ta zabawe zostawiam na zawody i spotkania z chlopakami w wiekszym gronie (glownie rzeki)
To tyle Pozdrawiam
Odpowiedz
#93
Masz może jakieś fotki, coyote? Jestem ciekawy, co tam u Was pływa Haha
Odpowiedz
#94
Luknij tutaj jest tam troche moich dziubasow

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.139070896154519.24447.100001548282191
Odpowiedz
#95
Ładne rybki Haha Szkoda, że u nas takich coraz mniej Smutny
Odpowiedz
#96
Jak jest maly to i duzy musi byc ale na serio to tu na wyspie pikolow sest troche bo nikt procz polakow i litwincow ich nie je
Moja rada zacznij lowic na martwa rybke (morskie )tego szczuple w Polsce nie znaja
Jak bedziesz mial jakies pytania co do zestawow to wal jak w dym
Odpowiedz
#97
Piter nie rozkręcaj się z tym promowaniem wyspy bo nim się obejrzysz to połowa polskich wędkarzy się tam zaraz pokaże a druga za chwilęHahaHahaHaha
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#98
Ja w pierwszej kolejności celuję w Szwecję Pfftt
Odpowiedz
#99
Łowienie na żywca eh......
Ryb nie łowi się sprzętem tylko umiejętnościami.
Odpowiedz
Generalnie jestem przeciwny metodzie żywcowej. Raz - ze względu na to, że trzeba męczyć przysłowiowego karasia. Dwa - polscy wędkarze żywcowi zazwyczaj czekają bardzo długo na zacięcie biorącej ryby, przez co ciężko zwrócić jej wolność.
Za to bardzo podoba mi się ten irlandzki styl łowienia. Filet, martwa rybka, makrela itp. O wiele bardziej eleganckie i sportowe niż męczenie karasia na teleskopie ze spławikiem typu "bumba" i modlenie się o atak drapieżnika.
Niemniej zostaję przy spinningu klasycznym i castingu Usmiech Na nasze, polskie warunki nie ma co świrować.
Catch & Release - wypuść dziś, abyś mógł złowić jutro.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  24 kilowy szczupak i belly boat garbus 34 32.189 12-02-2012, 15:41
Ostatni post: Salmo_Salar
  szczupak z plykiej wody linekmatch 88 62.888 27-10-2011, 06:32
Ostatni post: galieni


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.