Shrap-Drakers Fishing Forum
Kij szczupakowy na łódkę.
#11
pomacaj sobie gdzieś ten kijek tylko nie patrz na gramaturę, jest jeszcze wersja 20-60. ten z linka to klucha na szczupaka jak znalazł. i jeszcze na plecionkę i woblera ci zostanie.
http://allegro.pl/shimano-vengeance-sp-sea-bass-2-40m-10-50g-mh-i3288416005.html
Odpowiedz
#12
(14-06-2013, 13:14)bartolek napisał(a): Czyli już nie biorę pod uwagę tego wszędzie zachwalanego millenium. Co do team dragonów to niestety są za drogie. Zawsze można dołożyć i tak bez końca... Oczko Co do team dragona do 28 gr to podziękuję. Szukam czegoś w okolicach 40. Idę przeglądać internet dalej.

Tutaj jeszcze jedno pytanie, czy występują wędki do 40 gr z krótką rękojeścią? :>

Team Dragon 14-35 gr jest sztywny, szybki i ma krótki dolnik. Może trafi Ci się okazja...
Odpowiedz
#13
Dzięki, ale szukać tej okazji i szukać, aż człowieka szwedzka pasja weźmie. Oczko

Czytałem o tym shimano vengance już. Jednak nie ma o nim wielu opinii.
Odpowiedz
#14
Ewentualnie podjedz do sklepow i pomacaj.To troche więcej niż internetowe opinie.

BTW Kolega posiada wspomnanego Millenium Fast,z wczesniejszej serii 2,7 do 25g i nie widziałem aby cokolwiek mu spadło z tej wędki...
Odpowiedz
#15
Widzisz Bartek. To jest tak....
Każdy z nas ma swoje upodobania. Jeden lubi jak mu się kij gnie aż po dolnik, inny lubi mieć zapas mocy.
Generalnie nie podałeś zbyt wielu informacji na temat łowiska ( jaki nurt, głębokość, na jakie przynęty najczęściej łowisz itp.) lub jakich ryb można się spodziewać w łowisku. Ja lubię żeby wędka pracowała na całej swej długości np. na jednej mecie na Wkrze
łowię szczupaki na kij do 14g ale wiem, że tam ciężko o 60+. Natomiast po spotkaniu z większą rybą diametralnie mi się wszystko zmienia. Przy łowieniu szczupaków wg. mnie nie potrzebujesz kija o wielkiej czułości tak jak w przypadku np. sandaczy. Kij ma nie męczyć ręki i wytrzymać rybę, tyle.
Superfast po paru godzinach łowienia męczył mi rękę i na spokojnej wodzie tracił szczupaki lecz na Wiśle wyjmował sandacze. Ideałem jest dla mnie kij szybki pod obciążeniem przechodzący w parabolę.
Zwiedziłem ostatnio chyba wszystkie sklepy w Wawie i na razie wygrywa daiwa shogun. Ale cena....Beczy
Odpowiedz
#16
Ewentualnie jakis Robinson Diaflex,używany.Mialem takiego chyba 2,4m do 30g.Lekki,cięty,gleboko pracujacy.Sprzedałem i żałuje ale z łódki lowię od święta,więc...
Odpowiedz
#17
Potwierdzam, że sea bass to zajebisty kijek tylko trzeba wziąć pod uwagę że te kijki są przeszacowane w opisie i mają za małą pierwszą przelotkę. W tej kasie szukał bym używki na alconitach jeśli chcesz łowić przy użyciu plecionki. Na alledrogo była wczoraj daiwa exceler 2.40 10-40 za chyba 140 zł..

Pozdrawiam
matpgt
Odpowiedz
#18
(14-06-2013, 17:59)matpgt napisał(a): Potwierdzam, że sea bass to zajebisty kijek tylko trzeba wziąć pod uwagę że te kijki są przeszacowane w opisie i mają za małą pierwszą przelotkę. W tej kasie szukał bym używki na alconitach jeśli chcesz łowić przy użyciu plecionki. Na alledrogo była wczoraj daiwa exceler 2.40 10-40 za chyba 140 zł..

Pozdrawiam
matpgt
Napisz co nie tak z tą przelotką. chciałem go kupić mojej kobiecie.

Odpowiedz
#19
Ogólnie to warto zaczerpnąć opinii Kolegów po kiju. W zasadzie na jaką wędkę wybór nie padnie to w zasadzie nie będę wiedział, czy inny kij byłby lepszy z racji braku porównania. Usmiech Wędek jest od groma i wybór ciężki. Chodzi mi bardziej o to, żeby mieć to przeświadczenie, że wybór był trafny. Dziękuję wszystkim za cenne informacje. Usmiech Pójdę do sklepu i pomacam co tam będzie.

Dziękuję i pozdrawiam. Oczko
Odpowiedz
#20
Jak szukasz czegoś naprawdę ekonomicznego to przejrzyj ofertę Mikado. Kumpel ostatnio kupił wędkę Mikado Heavy Spin 2,40 20-50 gr - całkiem fajne wędzisko, dosyć szybkie, będziesz zadowolony i zostanie Ci kasa jeszcze na plecionkę czy trochę przynęt. Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kij na kleniojazie maniek72 31 39.686 13-12-2012, 14:37
Ostatni post: trimack
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Kijek szczupakowy maselinho 41 35.809 18-10-2011, 15:01
Ostatni post: Bucek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.