Shrap-Drakers Fishing Forum
Kij szczupakowy na łódkę.
#1
Witam.

Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałbym kupić kij o długości 2.4 m do 40 gr. Mój budżet to max 250 zł. Co polecicie? Czytałem w internecie dużo pochlebnych opinii na temat dragon millenium hd pike, ale to 2,7 m.

Pozdrawiam.

Bartek.
Odpowiedz
#2
koniecznie 2,40? ja dużo łowię z łódki - właściwie tylko - i o ile moje kije ostatnio uległy znacznemu "skróceniu" to na szczupaki nie wyobrażam sobie innej długości niż 2,70 cm. A to gdzieś podrzucić w zatoczkę, ominąć trzciny, poprowadzić wyżej itp.
Odpowiedz
#3
seria millenium, trochę ciężka... jak pomachasz nim kilka godzin to poczujesz. Chociaż nie wiem czym teraz machasz..

Ja mam millenium power jig 2,70m do 25g i powiem Ci, że jest ciężka. Jak na łódkę to bierz jakiegoś badyla 2,40m więcej nie potrzeba i jest wygodniej.
Odpowiedz
#4
Warto dołożyć troszkę i kupić np. coś takiego http://www.bass-sklep.pl/wedka-savage-gear-bushwhacker-xlnt-228-18g-duplikat-1.html Millenium przy tym to ciężka tandeta z kiepskimi przelotkami... Ja go kupiłem za 200zł, kiedy wchodził na rynek. Przez dwa lata użytkowałem bardzo intensywnie z plecionkami, zero oznak zużycia. W Millenium Super Fast kolega po pół roku miał wytarte rowki w przelotkach (plecionka Power Pro) Dolnik pięknie się gnie amortyzując rybę. W Millenium to kawał sztywnego... niczego. Savager bez problemu poradził sobie z sumem 145cm. kolegi (z łódki na J. Czerniakowskim), widziałem jak dawał radę pod zaciętym na Wiśle potworem. Mogę tylko zgadywać, że miał koło 2m. Czułość dużo lepsza niż. np w Millenium Power Jig. Jest to lepszy wybór niż Millenium.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za informacje. 2.7 to mam już. Widziałem, że to millenium ciężkie, ale myślałem, że solidne. Co do Savage to nie wiem, czy ta dzielona rękojeść będzie odpowiednia. W dodatku jest droższa wolałbym jednak nie przekraczać budżetu. Oczko Czytałem jeszcze o Dawie Exceler?
Odpowiedz
#6
Masz rację Millenium to solidny kij, dlatego ciężki. Pięknę i dalekie wyrzuty. Blank jest dosyć sztywny z duuuużym zapsaem mocy. Wklejanka jest bardzo czuła. Wcześniej machcałem Dragonem Mystery XT Ultra Lite 2,40m do 15g i powiem, że rybki nie spadały. W tym sezonie zakupiłem Millenium do 25g i powiem Ci, że jak na razie wszystkie zacięte szczupłe spadły z kija (nawet przy docinaniu). Kijek fajny, ale do cięższego spinningu na grubszą rybę. Jak wybierałem swój to patrzyłem jeszcze serię Dragona Thytan - zerknij na nie też wyrzut do 25g, ale blank jest bardziej miękki. Wziąłem millenium bo miękki już mam.
Odpowiedz
#7
Team Dragon 2,40 14-35 gr jest tym czego potrzebujesz. Chudy, lekki , czuły i mocny blank, da radę każdemu szczupakowi. Niestety kosztuje trochę więcej. Poszukaj może ktoś sprzedaje - mi się udało kupić za 200 plus wysyłka kijek wożony jako zapas bez śladów użytkowania.
Odpowiedz
#8
(14-06-2013, 08:23)gonzaless napisał(a): Masz rację Millenium to solidny kij, dlatego ciężki. Pięknę i dalekie wyrzuty. Blank jest dosyć sztywny z duuuużym zapsaem mocy. Wklejanka jest bardzo czuła. Wcześniej machcałem Dragonem Mystery XT Ultra Lite 2,40m do 15g i powiem, że rybki nie spadały. W tym sezonie zakupiłem Millenium do 25g i powiem Ci, że jak na razie wszystkie zacięte szczupłe spadły z kija (nawet przy docinaniu). Kijek fajny, ale do cięższego spinningu na grubszą rybę. Jak wybierałem swój to patrzyłem jeszcze serię Dragona Thytan - zerknij na nie też wyrzut do 25g, ale blank jest bardziej miękki. Wziąłem millenium bo miękki już mam.
Mi tak samo wiele szczupłych pospadało z tego kijka. Dlatego się go pozbyłemOczko

Odpowiedz
#9
A meze team dragon 2.55 10-28g bardzo uniwersalne wędzisko dobrze trzyma rybe jak byś chciał to za te 250 jest do wzięcia bo mam dwa takie i jeden się kurzy
Odpowiedz
#10
Czyli już nie biorę pod uwagę tego wszędzie zachwalanego millenium. Co do team dragonów to niestety są za drogie. Zawsze można dołożyć i tak bez końca... Oczko Co do team dragona do 28 gr to podziękuję. Szukam czegoś w okolicach 40. Idę przeglądać internet dalej.

Tutaj jeszcze jedno pytanie, czy występują wędki do 40 gr z krótką rękojeścią? :>
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kij na kleniojazie maniek72 31 39.686 13-12-2012, 14:37
Ostatni post: trimack
  jaki kij na szczupaka (fenwick) lewy 3 8.323 27-11-2012, 09:38
Ostatni post: Mariano
  Kijek szczupakowy maselinho 41 35.809 18-10-2011, 15:01
Ostatni post: Bucek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.