Shrap-Drakers Fishing Forum
woblerki powierzchniowe - imitacje owadów
#1
Witam,

Mam takie małe pytanko do znawców tematu? Otóz dzisiaj przyszły mi 3 zamówione woblerki - imitacje owadów (takie fajne z nóżkamiUsmiech) tyle, że bez kotwic i nie wiem jakie kotwiczki założyć?? woblerki 2 są 2cm, a 3 - 3cm - kotwiczki mam wielkości 2 cm i trochę mniejsze. Które byłyby lepsze? Tak sobie napuściłem wody do wanny, przywiązałem żyłkę do jednego żeby zobaczyć jak pracują - hmmm, tak się snują po powierzchni ale żeby się telepotały nie zauważyłem, czy to normalne??

pozdrawiam.
piotrek
Odpowiedz
#2
Kotwiczki proponuję założyć mniejsze ale muszą być ostre jak brzytwa Boisie.Co do pracy to zależy do jakiej techniki prowadzenia są te woblerki.Typowy smużak powinien pracować energicznie pozostawiając za sobą na powierzchni wody odkos jak łódka.Skoro nie wykazują chęci do pracy pozostaje łowić nimi spławiając je w sposób naturalny(spływający owad) lub pobawić się i spróbować je ożywić w Bolęcinie( może regulacja oczkiem coś da?)
Odpowiedz
#3
ok, dzięki. Czyli trzeba będzie iść do sklepu i zakupić jakieś nowe kotwiczki. A ślad za sobą zostawiał z tego co pamiętam, Na woblerki praktycznie można powiedzieć, że nie łowiłem i myślałem ze pracując powinien kiwać się na bokiOczko Jutro wybiorę się nad wodę zobaczyć z ciekawości konkretniejUsmiech
Odpowiedz
#4
Tak jak kolega drakers-krzyko napisał, dobrze radzi Usmiech

Jeśli nie czuć i nie widać pracy wobka to można mu ster zmienić na szerszy, jak coś to weź je ze sobą na zlot a rano Ci szybko wymienie stery i w ciągu godziny bedziesz mógł łowić Usmiech
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  woblerki KOBI (kobiki) kobikobi1 28 34.221 02-11-2013, 08:53
Ostatni post: kobikobi1
  Nowe woblerki rapa 26 27.912 18-11-2011, 09:31
Ostatni post: rapa
  Woblerki "Maybug" pogo3 1 7.930 26-05-2011, 21:20
Ostatni post: Grzechu
  Woblerki Góralki - pytań kilka karolordutowski 25 31.269 29-03-2011, 20:50
Ostatni post: Andzia
  Woblerki Janusza Widła hand made bandzior 17 22.460 02-02-2011, 18:47
Ostatni post: Mariano
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.