Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia.
#11
Rapa jakiego konkretnie sprzętu używasz ?

Macie racje większość nowinek , zwłaszcza w przynętach to sposób na zapchanie kieszeni , ale myślę ze akurat Jerki są warte chociaż paru wyprawJezyk
Gdyby nikt nie próbował łowić na gumy np. takie sandacze były by do dziś ryba trudna do złowienia Kwadr
Szczupak dla mnie to przede wszystkim blacha Jezyk_oko ale poświecę Jerką jeszcze parę wypraw ...
Odpowiedz
#12
Konkretnie to Daiwa Tornado 1,8m i Megaforce 100 do cięższych.
Do lżejszych TD Silver 2,4m i Viento.
Nie używam dużych jerków. Do nich narazie nie mam sprzętu Cwaniak
Odpowiedz
#13
A multiplikator ?
Ja przymierzam się do kupna Jaxon XT-Pro Spin Caster 180/35 10-35g , myślę ze dobry na początekKwadr
Prowadzisz w jakiś szczególny sposób swój wabik ? Jezyk
Odpowiedz
#14
Multiki napisałem : Megaforce i Viento zapewne kupie sobie jeszcze Okumkę VS i szukam jakiej baryłki do ciężkiej pracy jery/trole i tu pewnie na gwiazdkę Millionaire 203 sobie zażyczę pod choinką.
Co do prowadzenia to zależy jak ryba żeruje albo jak wydaje mi się że powinno być, czasem agresywnie a czasem na leniuszka jedną ręką w drugiej piwko Haha tylko czasem można się oszukać .....
Odpowiedz
#15
(20-08-2009, 12:40)Psyhofreak napisał(a): Ja przymierzam się do kupna Jaxon XT-Pro Spin Caster 180/35 10-35g , myślę ze dobry na początekKwadr

Nie wiem, czy 'ulepszanie' nie popsuło tego kija, ale mój stary Spincaster był po prostu rewelacyjny jak na firmę J. I Jerki po 50gr też śmigał dobrze i miał moc żeby je podbić.
Odpowiedz
#16
Nie wiem, czy 'ulepszanie' nie popsuło tego kija, ale mój stary Spincaster był po prostu rewelacyjny jak na firmę J. I Jerki po 50gr też śmigał dobrze i miał moc żeby je podbić.


A są jeszcze w sprzedaży starsze modele ? Rzadko będę stosował cięższe Jeki niż 50 g
Odpowiedz
#17
(20-08-2009, 14:48)mekamil napisał(a):
(20-08-2009, 12:40)Psyhofreak napisał(a): Ja przymierzam się do kupna Jaxon XT-Pro Spin Caster 180/35 10-35g , myślę ze dobry na początekKwadr

Nie wiem, czy 'ulepszanie' nie popsuło tego kija, ale mój stary Spincaster był po prostu rewelacyjny jak na firmę J. I Jerki po 50gr też śmigał dobrze i miał moc żeby je podbić.

Użycie w jednym zdaniu J i rewelacja to jest dopiero odwaga OklaskyOklaskyOklasky
Odpowiedz
#18
(20-08-2009, 15:20)Psyhofreak napisał(a): A są jeszcze w sprzedaży starsze modele ? Rzadko będę stosował cięższe Jeki niż 50 g

Chyba tylko w taki sposób: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10026&start=0&
Odpowiedz
#19
Podobne "cudowne" komplety widywałem na pułtuskim rynku.Majstersztyk bezużyteczności ... Wysmiewacz
Odpowiedz
#20
Wracając do powierzchniowców...

Przy tego typu przynętach doskonale widać (moje doświadczenie), że to przynęta nie na każdą wodę. Stosowałem na starorzeczach - najlepsza z najlepszych, używałem na płytkim zbiorniku - zero, łowiłem w dużej rzece - bolenie i czasami klenie, ostatnia w kolejce była mała rzeka - jedno branie. Szczupakowi jednak musi się kojarzyć to z czym do jedzenia, na starorzeczach dużo jest żab wszelakiej maści, może dlatego tak chętnie atakują właśnie w takich wodach. Na pozostałych wodach nie zauważyłem by żabki pływały swobodnie dalej niż metr od brzegu. Z boleniami jest to, że miałem brania tam gdzie znajdowała się ławica uklei, topwater przypominał rybkę która jako pierwsza zauważyła drapieżnika i ucieka. Zauważyłem także, że byle kiedy nie można rzucać wabia, trzeba wyczuć moment, chwilę...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Przynęty własnej produkcji. kemmyl14 924 695.386 30-06-2013, 10:57
Ostatni post: damian10
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  woblerki powierzchniowe - imitacje owadów colednik 3 8.390 21-04-2010, 21:37
Ostatni post: Krystek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.