Shrap-Drakers Fishing Forum
Lin - łowisko
#11
(10-03-2014, 20:49)bysior napisał(a):
(10-03-2014, 20:43)Marcin napisał(a):
(10-03-2014, 19:55)anguiler napisał(a): Teraz sobie jeszcze przypomniałem, że kilka lat temu kolega złowił takiego 1,7 kg w listopadzie na pomarańczową gumę Haha

Liny na jesienny lekki okoniowy spinning łowię może nie regularnie jednak naprawdę bardzo często. Zeszły rok wiadomy, nie łowiłem lecz poprzednie były naprawdę udane i na jesienny sezon trafia się kilka dorodnych linków.

PS: tam gdzie zawsze trafiam liny to niemal zawsze są i jazie a nie ma pasiaków Haha.

W tym roku musisz mnie zabrać Haha Ja Cię zabiorę na sandaczyki Haha

Wiesz, zastanowię się Dokuczacz.

Na zatoczce, na jeziorku przy ul.Pod Wróblem i tego typu starych odnogach. W zeszłym roku kumpla teściu połowił też i ładne liny na zatoce w Pawłówku, ja ogólnie ten sezon od lipca to mocniej będę atakował te rejony powyżej Pawłówka a poniżej Szygówka. Dojazd z dupki jak to mówią a rybny potencjał z tego co żaby kumkają i wróble ćwierkają jest Milczek.
Odpowiedz
#12
(10-03-2014, 21:35)anguiler napisał(a): Z dziesięć lat temu, może trochę mniej jak mieszkałem na Ursynowie był na osiedlu sąsiad, ktory regularnie łowił tam ponadkilogramowe liny i karasie. W sklepie brał żyłkę 0,26 i dopytywał się czy na pewno wystarczy Dokuczacz

Sam nie lowile na splawik ale mieszkam niedaleko, po lodzie biegam, z psem chodze, troche sie nasluchalem i zdjec naogladalem. W 110cm szczupaka czy 8kilo sandala bym nie uwierzyl jakbym zdjecia nie zobaczyl. A woda nie jest sandaczowa, szczupakowa tez nie jakos ekstra a linowa i owszem. Jak kolega lowi liny regularnie to cos tam moze wydlubie ale trzeba czasu.
Odpowiedz
#13
(11-03-2014, 00:22)andrew napisał(a):
(10-03-2014, 21:35)anguiler napisał(a): Z dziesięć lat temu, może trochę mniej jak mieszkałem na Ursynowie był na osiedlu sąsiad, ktory regularnie łowił tam ponadkilogramowe liny i karasie. W sklepie brał żyłkę 0,26 i dopytywał się czy na pewno wystarczy Dokuczacz

Sam nie lowile na splawik ale mieszkam niedaleko, po lodzie biegam, z psem chodze, troche sie nasluchalem i zdjec naogladalem. W 110cm szczupaka czy 8kilo sandala bym nie uwierzyl jakbym zdjecia nie zobaczyl. A woda nie jest sandaczowa, szczupakowa tez nie jakos ekstra a linowa i owszem. Jak kolega lowi liny regularnie to cos tam moze wydlubie ale trzeba czasu.

I ja podobną historię o tych sandaczach słyszałem, wierzyć się nie chce...
Odpowiedz
#14
liny znajdziesz też w jeziorku kamionkowskim a i karpik może się trafić.

Odpowiedz
#15
(10-03-2014, 19:55)anguiler napisał(a):
(10-03-2014, 16:23)spiro napisał(a): Hejka wszystkim.
Jestem zapalonym w łowieniu linów. Niedawno przeprowadziłem się z dolnego-sląska ( okolice LUBINA - najlepsze liny na ORSKU) do W-wy. Nie znam tych okolic i staram się znaleźć łowisko linowe. Dosyć sporo czytałem i znalazłem kilka łowisk, może mi pomożecie wybrać najbardziej łowne z ( kanałek żerański bliżej nieporętu, rzeka rządza, kuligów. To tyle co mi wpadło z sieci ale przyznam szczerze że za bardzo w okolicach warszawy to za bardzo nic nie można znaleźć. Macie jakieś propozyje?Okok

Na kanale już w tym roku łowili liny Szok Ja bym jeszcze poszukał dobrze na Zalewie Zegrzyńskim w rejonie Wieliszewa i powyżej Serocka, na zalewie to te liny trafiają sie nawet z ciężkiego gruntu przy łowieniu leszczy Szok

Teraz sobie jeszcze przypomniałem, że kilka lat temu kolega złowił takiego 1,7 kg w listopadzie na pomarańczową gumę Haha


wieliszew to mowisz kolego o tym co na tame plynie czy o tych oczkach?

Odpowiedz
#16
(11-03-2014, 09:41)spiro napisał(a):
(10-03-2014, 19:55)anguiler napisał(a):
(10-03-2014, 16:23)spiro napisał(a): Hejka wszystkim.
Jestem zapalonym w łowieniu linów. Niedawno przeprowadziłem się z dolnego-sląska ( okolice LUBINA - najlepsze liny na ORSKU) do W-wy. Nie znam tych okolic i staram się znaleźć łowisko linowe. Dosyć sporo czytałem i znalazłem kilka łowisk, może mi pomożecie wybrać najbardziej łowne z ( kanałek żerański bliżej nieporętu, rzeka rządza, kuligów. To tyle co mi wpadło z sieci ale przyznam szczerze że za bardzo w okolicach warszawy to za bardzo nic nie można znaleźć. Macie jakieś propozyje?Okok

Na kanale już w tym roku łowili liny Szok Ja bym jeszcze poszukał dobrze na Zalewie Zegrzyńskim w rejonie Wieliszewa i powyżej Serocka, na zalewie to te liny trafiają sie nawet z ciężkiego gruntu przy łowieniu leszczy Szok

Teraz sobie jeszcze przypomniałem, że kilka lat temu kolega złowił takiego 1,7 kg w listopadzie na pomarańczową gumę Haha


wieliszew to mowisz kolego o tym co na tame plynie czy o tych oczkach?

Chodziło mi o łowienie z brzegu na Zalewie Zegrzyńskim, piaskowy brzeg, trzciny i grążela w wodzie.

Odpowiedz
#17
(11-03-2014, 09:34)sajdol napisał(a): liny znajdziesz też w jeziorku kamionkowskim a i karpik może się trafić.
na rok wędkarzy
No to będzie musiał bardzooooooooo długo szukać. Mieszkam nad tym jeziorkiem i z roku na rok wędkarzy coraz mniej. Nie warto, zupełnie nie warto albo nawrzucać przez kilka dni i cierpliwie czekać. Kilka lat temu faktycznie zdarzały się i karpie i liny ale niestety z otwartymi ranami-pleśniawka galopująca. Nie u każdej sztuki ale kilka takich widziałem, gość przy mnie karpia ok. 2kg żeby mu wyjąć haczyk to go butem do trawy przyciskał bo brzydził się dotknąć ręką ale to było jakieś 7-8 lat temu. Byli tacy co strzelali z procy kulkami proteinowymi i ustawiali się na noce ale to było też tak 7-8 lat temu. Ostatnie 3-4 lata to 1/3 tych wędkarzy co bywali i siedzą na pusto. Już bym bardziej myślał o starych fortach np. na Okęciu czy niedaleko toru łyżwiarskiego na Stegnach. Na Stegnach działki prawie naokoło ale na forty przy dawnym kinie "Lotnik" spokojnie da radę się dostać.Przy ul Poloneza albo Mazura na wsi (niedaleko cmentarza) koło Ursynowa też jest spore bajoro, są Szczęśliwice, torfy na Zbójnej Górze, starorzecze Łacha, coś na Bemowie (chyba też forty).

Odpowiedz
#18
(11-03-2014, 23:58)sacha napisał(a): [quote='sajdol' pid='75220' dateline='1394526862']liny znajdziesz też w jeziorku kamionkowskim a i karpik może się trafić.

No to będzie musiał bardzooooooooo długo szukać. Mieszkam nad tym jeziorkiem i z roku na rok wędkarzy coraz mniej. Nie warto, zupełnie nie warto albo nawrzucać przez kilka dni i cierpliwie czekać. Kilka lat temu faktycznie zdarzały się i karpie i liny ale niestety z otwartymi ranami-pleśniawka galopująca. Nie u każdej sztuki ale kilka takich widziałem, gość przy mnie karpia ok. 2kg żeby mu wyjąć haczyk to go butem do trawy przyciskał bo brzydził się dotknąć ręką ale to było jakieś 7-8 lat temu. Byli tacy co strzelali z procy kulkami proteinowymi i ustawiali się na noce ale to było też tak 7-8 lat temu. Ostatnie 3-4 lata to 1/3 tych wędkarzy co bywali i siedzą na pusto. Już bym bardziej myślał o starych fortach np. na Okęciu czy niedaleko toru łyżwiarskiego na Stegnach. Na Stegnach działki prawie naokoło ale na forty przy dawnym kinie "Lotnik" spokojnie da radę się dostać.Przy ul Poloneza albo Mazura na wsi (niedaleko cmentarza) koło Ursynowa też jest spore bajoro, są Szczęśliwice, torfy na Zbójnej Górze, starorzecze Łacha, coś na Bemowie (chyba też forty).




Odpowiedz
#19
Masz rację @sacha. też mieszkałem niedaleko tego jeziorka. no ale było to parę ładnych lat temu.
Presja była spora. Sam tam łowiłem ładne liny i płocie (pleśniawki nie miały), znajomy na bata łapał piękne leszcze i karpie. Teraz nie wiem jak jest. Jedyne info to karp ok. 8kg z zeszłego roku mojego znajomego.
Skoro tam mieszkasz to pewnie też słyszałeś legendy o wielkim sumie, który zrywa wszystkie zestawy Haha albo o gościu który łapie bolenie na kulę wodną i skórkę od chleba Kwadr

Odpowiedz
#20
Sacha na Bemowie forty są i to nawet z fosą, ale na rekordy nie ma co tam liczyć. Bywałem wielokrotnie i jedyne co tam można złowić to karaski i linki max 10cm.

Ze znajomych mi łowisk linowych w pobliżu Warszawy mógłbym polecić tylko Kanał Żerański bo tam widziałem jak te rybki łowili a i sam tam raz przyciąłem przy spinningowaniu prosiaczka ponad 40cm.
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lin- kilka pytań slasher 14 17.133 25-07-2020, 18:29
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.