Shrap-Drakers Fishing Forum
Naprawa wędki
#11
(02-12-2011, 17:28)przemek napisał(a): Cóż Mariuszku dawaliśmy się wodzić za nos MĘDRCOM którzy robili na nas ciężkie pieniądze Dobani
Ale cóż jak to mówi mój kolega "barany są po to by je strzyc"
Reklamę Leśniak robi sobie sam solidną robotą czy to w naprawie kołowrotków czy wędek.
Pozdrawiam.

Ciekawe czy i tu są takie przypadki jak spotkałem się z mechaniorami samochodowymi. Kumpel wstawił samochód do naprawy, niby nic dziwnego. Padła mu skrzynia biegów. Odstawiliśmy więc samochód do mechanika XX. Dzień później mechanik XX zadzwonił że nie może jakiejś części znaleźć/dopasować. Pomyśleliśmy z kumplem że mu pomożemy i ruszyliśmy w teren. Wpadamy do znajomego innego mechanika YY i widzimy rozebraną skrzynię biegów - łudząco podobną do tej naszej Mysli. Pogadaliśmy i ustaliliśmy że ta skrzynia którą robi mechanior YY pochodzi od mechanika XX - czyli płacimy już za robotę dwóm mechanikom Dobani. Oczywiście powiedzieliśmy mechanikowi YY aby nic nie wspominał mechanikowi XX o naszej wizycie - ale się później uśmieliśmy z opowieści mechanika XX jakie to on miał problemy z naszą skrzynią HahaHaha.
Odpowiedz
#12
Marcin zdarzają się i to zbyt często...wszyscy są dla Ciebie mili gdy chcesz zainwestować 1500PLN w kijek z ICH pracowni...gdy zaczynają się problemy to najczęściej zostajesz sam z ręką w kup...
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#13
(02-12-2011, 20:07)przemek napisał(a): Marcin zdarzają się i to zbyt często...wszyscy są dla Ciebie mili gdy chcesz zainwestować 1500PLN w kijek z ICH pracowni...gdy zaczynają się problemy to najczęściej zostajesz sam z ręką w kup...
Jak to mawiają :mądry Polak po szkodzie. Widzę że zmieniamy podejście do pracowni , szkoda że to kosztowało tyle kasy Bezradny

Odpowiedz
#14
Krzysiu coś w tym jest...choć oczywiście u mnie zmienia się bardziej podejście do ludzi niż do samej instytucji pracowni bo oferowane produkty są super ale ciężko jest z serwisem lub po prostu ich naprawą.
Z serwisem np. Shimano w Polsce też nie jest lepiej...jak rozwaliłem TP FC za 1450 zł to czekałem na część pół roku!
Taka jest chyba nasza szara rzeczywistość...
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#15
Mam pytanie w sprawie uszkodzonej szczytowej przelotki mam naprawiać czy reklamować. A Chodzi o Shimano Catana CX 240 MH. Wędka ma trzy miesiące a łapałem może z 6 razy. Zauważyłem że szarpie mi plecionkę i okazało się że porcelanka na przelotce w połowie odpadła a teraz wypadła już do końca.

Napiszcie proszę co robić czy jest sens reklamować czy po prostu wymienić.


Odpowiedz
#16
jeżeli zależy ci na czasie to po prostu sam wymień
więcej czasu i pieniędzy stracisz na reklamację niż taka szczytówka kosztuję Pfftt
Odpowiedz
#17
Znalazłem zapomniany wątek - wykorzystamCwaniak

W wiślanych wieściach „pochwaliłem” się złamaniem kija, a dokładniej obcięciem ok 10-ciu cm wraz z dwoma ostatnimi przelotkami . Teraz doprecyzuję i chętnie posłucham opinii co zrobić…

Otóż jest to kijek wybitnie mi pasujący pod sandacza, Daiwa Drop-Shot 10-40 gr, 303 (teraz już tylko może 290Haha) cm. I po przemyśleniach szkoda mi rezygnować z łowienia nim.

Jest to na szczęście wklejka (węgiel), ale świetnie wpasowana w resztę, niełatwo na pierwszy rzut oka po ugięciu wyczaić gdzie jest łączenie. I widzę takie możliwości:

1) zamienić szczytówkę (część wklejaną – w wersji niezłamanej ponad 70 cm!), ale obawiam się, że dobranie odpowiednio twardego, węglowego materiału łatwe nie będzie, natomiast odpowiedniej gotowej szczytówki zakupić szans na pewno nie ma,

2) zeszlifować na całej długości tę część wklejoną do odpowiedniej „cienkości”, trochę przestawić przelotki (dokupując szczytową). I mimo, iż do majsterkowania talent mam umiarkowany co najwyżej - bardziej ku temu pomysłowi się skłaniam wierząc, że w ten sposób jest większa szansa na zachowanie zbliżonych do poprzednich parametrów (poza długością oczywiście!). No i jak się to nie powiedzie – można zastosować pkt 1 lub 3! Tylko czy ręcznie da się to zeszlifować tak precyzyjnie i idealnie zbieżnie?

3) oddać to gdzieś do sprawdzonego punktu napraw, gdzie zrobią to szybko (to najważniejszy parametr wszak sezon sandaczowy już trwa), świetnie i niedrogo… Może ktoś zna taki w Stolicy?

Ma ktoś sugestie lub pomysłProsi?
Odpowiedz
#18
Jest serwis na Waliców,choć osobiście nie polecamNie
Może @Krystek pomoże,ma talent do takich rzeczyOczko
Możesz też Paweł wysłac do Pana Lesniaka,z tym,że koszty będą spore(koszty wysyłki+naprawa),niewiem czy się opłaca Bezradny
P

Możesz też podjechac do sklepu ESOX na Radzymiśnkiej 198.Dostalem od Nich esa,że likwiduja sklep i wyprzedaż -50%.Przy większych zakupach możliwośc negocjacji cen.Ja niemam mozliwości skorzystania..
Odpowiedz
#19
Z tym -50% to jest jak zwykle - taki "chłyt marketingowy".
-50% to jest na agrafki, krętliki i inne duperele. Na droższe rzeczy jest -30%. A dokładnie jest tak:

Akcesoria wędkarskie do – 50%
Zanęty i dodatki do – 50 %
Kołowrotki – 30%
Wędki – 30%
Odzież, Obuwie – 30%
Sztuczne przynęty – 35 %.
Odpowiedz
#20
Nie zaprzeczam,każdy chce się jakos ratować przed upadkiem.Niestety z info jakie otrzymałem,niewiele juz ciekawego sprzętu pozostałoBezradny
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa łączenia typu Spigot walkor 0 5.986 03-05-2015, 15:41
Ostatni post: walkor
  Tuning wędki Krystek 22 27.377 31-10-2013, 19:16
Ostatni post: Grisha
  Szukam wędki pod Bolenia i Sandacza Mariano 8 11.080 24-01-2013, 10:55
Ostatni post: kaczy
  Naprawa blanku Paweł 21 23.836 05-12-2011, 10:17
Ostatni post: moczykij
  Wędki Jaxona tymon 32 37.586 13-04-2010, 18:46
Ostatni post: czermin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.