Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaki ponton?
#21
Krystian każdy ponton zwodujesz na kółkach np takich jak mam ja, nie potrzebne wózki lub inne dziwadła...popatrz sobie na fotki bo dokładnie pokazałem w artykułach co jak i z czym.
Ponton to jednostka otwarta na ludzi myślących, nie poddaje się stereotypom.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#22
Nie wiem czy dobrze dobrałem temat ale nie wiedziałem gdzie to umieścić.




pozdrawiam

ps:

przepraszam za OT

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#23
no niedługo Krystek zamieści w dziale hand made pontonPfftt
Odpowiedz
#24
(04-10-2011, 19:07)colednik napisał(a): no niedługo Krystek zamieści w dziale hand made pontonPfftt

ha ha ha pomyślę o tym Figielek
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#25
Trochę odświeżę Usmiech
Wiem że dużo na forum jest napisane ale im więcej się czyta tym więcej ma się wątpliwości ale do rzeczy. Mam zamiar kupić gumiaka na Wkrę z silnikiem elektrycznym. I tu pytanie co polecacie. Budżet jakim prawdopodobie będę dysponował to 2,5-3 tys. w którym chciałbym się zamnkąć ze wszystkim. Temat dla mnie zupełnie obcy bo nigdy nie posiadałem środka pływającego. Jaka długość ? Jaka moc silnika ? A może macie kogoś znajomego kto owym sprzętem handluje ?
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#26
Podstawowe pytania:

1)ile osób będzie pływać

2)jakie warunki do slipowania

3)jakie dystanse do przepłynięcia

Kasa którą dysponujesz (3000pln) starczy Ci na nowy ponton ze sztywną podłoga i kilem o wielkości 270-290 oraz na zwykłego elektryka bez maximizera i baterię , ponton różnych firm oferujący chińskie produkty które tak naprawdę są już teraz dopracowane i nie odbiegają znacznie jakością od markowych pontonów Bush czy Brig . Różnica taka że Bush lub Brig ma pawęż również "podciętą" do kila i kil jest dłuższy , prowadzą się trochę lepiej.
Pływałem wszystkim i dla rekreacyjnego pływania , szczerze mówiąc nie widzę różnicy.

Generalnie wróżę Ci że i tak skończysz na zakupie spaliny jak każdy , zaczynałem od elektryka i czasami na nim pływam , ale mając spalinę dystans praktycznie nie ograniczony jak weźmiesz karnisterek , to można płynąć i płynąć.

Ważne abyś kupił ponton ze sztywną podłoga i kilem i stała pawężą nie doczepną , będzie to temat rozwojowy na przyszłość jak zapragniesz silnika spalinowego.



Odpowiedz
#27
1. Przeważnie sam, ewentualnie we 2 dwóch

2. Slip - łagodne plażowe zejście

3. Dystanse nie za wielkie 10-15km plus ewentualne wypady nad Zalew w Nowym Mieście ale i tu nie ma dużych dystansów i woda stojąca.

Do spaliny może kiedyś się przekonam jak będę miał stałego kompana na wyprawy ale jak na początek wolę elektryka.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#28
zresztą sam masz bardzo dobry ponton na sprzedaż za śmieszne pieniądze więc nie ma co się Bucuś zastanawiać tylko łykaj od Artura Busha Okok
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#29
I na wiosłach będę śmigał Dokuczacz Dziękuję Kwadr
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#30
Jak sam i czasami z kimś i jest łagodne zejście to sugeruję 290-320 , jak tylko sam 290 starczy ci spokojnie.

jeśli zamierzasz przepłynąć 15km, to wg moich doświadczeń z Yamahą M20 którą posiadam o mocy około 40LBS (20,4kg) , płynąc na 5 biegu (tak pływałem cały czas Usmiech ) musiał byś mieć 3 akumulatory 110AH , 1 akumulator 110 starczał mi na przepłynięcie wg GPS 6 kilometrów na "pełnym gazie" , wiem że z maximizerem są dużo lepsze wyniki , jak ktoś ma to niech napisze ile mu wychodziło na baterii 110ah

Czyli tak jak mówiłem jeśli chcesz pływac takie dystanse spalina Cię czeka i tak i tak.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jaki silnik do crescenta 410? gurkha 14 13.025 05-04-2015, 16:47
Ostatni post: cnk
  Jaki silnik spalinowy? bandit 33 28.526 26-02-2015, 17:18
Ostatni post: walkor
  Niskobudżetowy ponton Made In CCCP. Marcin 5 5.528 02-01-2015, 21:05
Ostatni post: Marcin
  Jaki akumulator? krzysiex 18 27.150 16-10-2013, 09:16
Ostatni post: Bizonik
  Ponton kolibri- proszę o opinie. discusec 24 34.609 08-02-2013, 12:39
Ostatni post: discusec
  Ponton jest- przyczepka na płaozach czy kółkach? mawer 13 22.422 10-11-2012, 17:14
Ostatni post: sharki
  Ponton Metzeler Maya-silnik Salut-M ,Tomos4 robisum1 22 29.180 28-06-2012, 08:18
Ostatni post: robisum1
  Ponton + silnik na rzeki: Wisła i Odra Krystek 81 96.586 26-03-2012, 18:45
Ostatni post: bandzior
  ponton na dachu :p auta bandzior 9 13.414 25-12-2011, 18:01
Ostatni post: andrew
  Jak wybrać ponton i silnik- kilka praktycznych rad krzysiex 2 6.352 03-10-2011, 17:15
Ostatni post: garbus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.