Shrap-Drakers Fishing Forum
Zalew Zegrzyński
#1
Cześć .
Czy ktoś może mi coś powiedzieć jak wygląda (z wędkarskiego , gruntowego punktu widzenia) odcinek od miejscowości Rybaki w kierunku tamy w Dębem, oraz ujście Bugu, po stronie Wa-wy,. Miejscowość to chyba Arciechów. Łowiłem w pobliżu, ale przy ujściu Rządzy. Dalej nie próbowałem.
Odpowiedz
#2
Co prawda nigdy nie łowiłem na grunt, ale pływając za szczupłym zaobserwowałem kilka skupisk wędkarzy łowiących tą metodą na odcinku most w Zegrzu - zapora w Dębę. Wschodnia strona mostu, zarówno północy, jak i południowy brzeg (na tym koniec ZZ). Dalej, płynąc Narwią w kierunku zapory, "gruntowcy" okupują głównie południowy brzeg (wg moich informatorów płynie tam główny nurt rzeki). Wydaje mi się, że ulubionym miejscem są okolice tzw. przepompowni i betonowych brzegów w sąsiedztwie samej zapory. Na pozostałych odcinkach wędkarzy gruntowych widywałem sporadycznie.

To niewiele, ale może okazać się przydatne Oczko
Odpowiedz
#3
Cześć, jeżeli chodzi o odcinek z miejscowości Rybaki do Dębe to jest on według mnie średnio ciekawy. Wędkujących jest zawsze sporo ja przeważnie nie zapuszczałem się za daleko, dosłownie kilometr od stanicy pzw 13. To co mi najbardziej przeszkadza to pasmo podwodnych roślinności które się ciągnie wzdłuż brzegu 4 metry od niego. Przy holu większego leszcza nie jest to za dużym ułatwieniem. Jeżeli chodzi o ryby to mogę powiedzieć tylko coś na podstawie moich osiągnięć feederowych, dominuję oczywiście płoć, leszcz, krąp i karaś. Łowiąc tam jakiś tydzień temu udało mi się złowić pare fajnych leszczy i karasi. Oprócz tych gatunków co wymieniłem moge cię zapewnić że są tam karpie i liny bo koledzy wyciągali przy mnie. Na pierwszym miejscu stawiam zawsze spinning dlatego może moje osiągnięcia tam nie są za duże ale ryby są. Dodam że najlepiej jest zrobić aby przynęta pływała, ponieważ gdy leży na dnie momentalnie atakowały mi ją ślimaki i "babki". Tak naprawdę to pierwszy raz miałem kontakt z babkami i przyznam że byłem zaskoczony tym jak takie małe stworzenie może tak głęboko łykać duży haczyk. Dodam że ja korzystam z koszyczków 80 gramowych bo nurt może się nie wydaję duży ale jednak ściąga zestaw.

[Obrazek: IMG_0214-1.jpg]
Odpowiedz
#4
Myślałem, że główny nurt idzie po stronie Jachranki.
Dzięki, każda informacja coś pomoże.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zalew myczkowce czerwcowy0520 4 10.342 03-07-2014, 23:24
Ostatni post: czerwcowy0520
  Zalew Wiślany maselinho 4 6.405 09-07-2013, 10:37
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.