Shrap-Drakers Fishing Forum
Warunki na lodzie
#1
Mysle, ze przyda sie taki watek zeby dzielic sie info na temat warunkow do lowienia z pod lodu.

Bylem dzisiaj na spacerze na Czerniakowskim i Powsinkowskim.

Na Czerniakowskim od strony kapieliska lod gruby okolo 10cm bez oparzelisk. Snieg przewiany i niezbyt gleboki max 10-15cm sprzyja narastaniu lodu. Wedkarzy nie mawidialem jedynie kilka sladow po swidrach za mostem

Na Powsinkowskim warunki duzo trudniejsze. Lod jest nierowny miejscami tylko 6cm, w wielu miejscach zalega kilka centymetrow mokrej kaszy. Duzo grubszy snieg utrudnia zamarzanie. Przesmyk do Wilanowskiego wolny od lodu. Pojedynczy wedkarze.
Odpowiedz
#2
Jezioro kozienickie skute lodem. Lód nawet ok, ale są oparzeliska i w okolicy pomostów, od zachodniej strony wcale nie ma lodu, no może z cm, a na tym kupa śniegu. Prawie utopiłem pierzchnię, gdy chciałem ją wbić. Po odsłonięciu śniegu, nie musiałem robić dziury. Na lód nie odważyłem się wejść, bo i po co. Wynikiem godzinnego dziurczenia były trzy małe okonie. Zdjęć nie ma, bo nie miały wymiaru.
Jak łowiłem, przyszło dwóch starszych panów i zaczęli się mądrzyć, że oni to by tak łowili, albo tak. Wkurzyli mnie, bo to Ci co w zeszłym roku łowili dzień w dzień i wsio ładowali do toreb. Zaczęła się wymiana zdań ostrzejsza troszkę po czym zmieszali się bardzo jak dałem im do zrozumienia to co wiadome. Chyba skumali, że nie warto brnąć dalej w tą rozmowę i burcząc coś pod nosem odeszli w siną dal Smutny
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#3
Jezioro Kortowskie w lodzie, chodzić można Oczko

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#4
Czas chyba odswiezyc watek. Jesli prognozy sie sprawdza to w przyszly weekend mozna bedzie chyba wreszcie zaczac wiercenie. Zmrozilo juz gdzies, cos u kogos?
Odpowiedz
#5
Jednym trzewikiem stałem dziś na lodzie, który nawet nie trzeszczał, w rękach jako asekurację trzymałem gałąź. Może by i dało radę na upartego wejść ale na zatoczce woda już od samego brzegu głęboka a byłem z Martą i wiem na bank że jak bym wpadł to chwila by się zeszła zanim przyniosłaby i rzuciła linkę - wiem że by tak było, stałaby i śmiałą krzycząc: a nie mówiłam.

Pisałem już w wątku znad Narwi - na wtorek jestem umówiony na lód, myślę że da radę już połowić.
Odpowiedz
#6
Spojrzcie na daty postów czyli daty "zlodowacen". Ciekawie wyglada to na tle tego roku Usmiech
Odpowiedz
#7
A jak tam żwirownia grabówiec?
Odpowiedz
#8
(20-01-2014, 12:47)matriz napisał(a): A jak tam żwirownia grabówiec?

Przejeżdżałem od Grabówca nikogo nie widziałem, śladów na śniegu też nie wypatrzyłem a wychodzić z samochodu też mi się bardzo nie chciało, jednak na lodzie dziś oficjalnie stałem, chodziłem. Byłem u kumpla który ma staw 20X30m i głębokość ok.2,5m. Lód na nim ma mniej niż 10cm choć miarką nie mierzyłem i ani razu nawet nie mruknął więc jest już OK.

Jutro mamy jechać na pierwsze podlodowe łowy, niestety miejsce które wybraliśmy jest bezpośrednio połączone z Narwią i dziś widzę spory przybór. Obawiam się że jutro pojedziemy i nic z tego nie będzie Foch.
Odpowiedz
#9
Na piwoninie z tego co wczoraj słyszałem lodu brak, można batem łowić.
(L)
Odpowiedz
#10
Powsinkowskie scielo w koncu dzisiaj w nocy. Szkoda tylko ze snieg pada od rana
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwsze kroki na lodzie bysior 4 8.714 08-12-2014, 02:01
Ostatni post: silurus47


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.