Shrap-Drakers Fishing Forum
Power Pro
#41
że wytrzymałość niewiele się różni to niby nic dziwnego, ale nowa powinna być na pewno trochę mocniejsza niż stara PP... a gdzie kupiłeś tą plecionkę (z linka który ci podesłałem)? widziałem ostatnio na allegro dużo podróbek spiderwire... niestety i na tą linkę trzeba uważać przy zakupie... co już dziś nie jest podrabiane!
Odpowiedz
#42
tak z tego linkuUsmiech nie to żebym narzekał, generalnie jest troche cieńsza i pomimo takiej samej wytrzyamołości można powiedzieć że i tak jest trochę mocniejszaPfftt
Odpowiedz
#43
Co do podróbek, to byłem za Rapą w Gryglu ostatnio i ile się nasłuchaliśmy o podróbkach... to w głowie się nie mieści. Trzeba uważać co się kupuje - niższa cena produktu nie zawsze będzie znaczyła dobry zakup... ile Colednik zapłaciłeś za tą plecionkę i za ile metrów?

Ja już też wybrałem na co będę łowić:

   
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#44
65zl za 130 coś metrów
Odpowiedz
#45
Łowiliście na whiplasha crystal? Mi się łowi na to super (!), jest miękka, wytrzymała, nie świszcze na przelotkach, nie ma właściwości drutu - tak jak PP - z tym, że:
1. jest niesamowicie przegrubiona.
Wydaje mi się, że to przegrubienie wynika z faktu "marketingowego" przeliczenia. Ja mam np 0,06 a wygląda na 0,15; czyli mam wrażenie, że to jest 0,06 ale z anglielskich jednostek miar, a nie z polskich. Ale można sobie z tym poradzić organoleptycznie lub przeliczając samemu.
2. przeźroczystość to oczywiście ściema - ale inne też nie są więc nie widzę problemu. poza tym jest wersja "pro" normalna - szara

Piszę to po użytkowaniu PP z tego samego źróda co Bysior czyli nie podróbka. Mi PP nie podchodzi, za to tego barkleya zakupię ponownie.
Odpowiedz
#46
ja kiedyś łowiłem najpierw na "zwykłego" dość kiepski i bardzo bardzo przegrubiony (0,10), w następnym sezonie kupiłem whiplasha pro, to samo, mi ta plecionka nie pasuje, za miękka, zbyt rozciągliwa, mocno nasiąka wodą, łatwo się plącze, taki typowy sznurek, wg mnie dobra na grunt ale nie do spinningu,

nie wiem jak wersja crystal bo tej już nawet w palce nie brałem, ale pro była tak jakoś dziwnie spleciona, nawet nie wiem jak to nazwać, ale pamiętam że potrafiła się posiepać przy zawiązywaniu agrafki, nieraz kilka razy musiałem wiązać i też przez ten dziwny splot łatwo się przecierała na uwadach,

testowałem ja, Hubert i jeszcze kilku i żaden z nas już więcej jej nie kupił...
ja miałem 0,10 - wytrzymałość niby 15 kg, ale tak naprawdę grubość zbliżała się raczej do 0,30 a wytrzymałość to nie więcej niż 60% deklarowanej.
Odpowiedz
#47
no niewiem, mi się nie plącze, mam chyba dwa sezony, w tym już specjalnie nie połowię na nią bo prawie wyrwałem. Ale po tej opinii rozejrzę się.
Odpowiedz
#48
berkley to moja pierwsza w życiu pletka jaką kupiłem, co prawda w pierwszym dniu wyjąłem na nia suma 11kg na spina ale generalnie to porażka, strzępiła się jak cholera, była płaska i tak jak Krzysiek mówił plątała się często... już połowę tańsza jakaś mikado mi bardziej podchodziła niż berkley... Generalnie to lubię łowić cienko (15lb power pro) to dla mnie absolutny max ale to chyba zboczenie po łowieniu wyczynowym... kupiłem 10lb spiderwire i zastanawiam się nad 8lbPfftt
Odpowiedz
#49
(05-03-2011, 15:31)bysior napisał(a): Co do podróbek, to byłem za Rapą w Gryglu ostatnio i ile się nasłuchaliśmy o podróbkach... to w głowie się nie mieści. Trzeba uważać co się kupuje - niższa cena produktu nie zawsze będzie znaczyła dobry zakup... ile Colednik zapłaciłeś za tą plecionkę i za ile metrów?

Ja już też wybrałem na co będę łowić:

Ja od 2 sezonów korzystam z tej plecionki ( mowa oczywiście o spiderwire cod red) i polecam. Zawsze kupuję od gościa na allegro i sam jadę po odbiór bo człowiek jest z Łomianek. Cena jak dla mnie dobra bo za 270 metrów około 80 zł, teraz nawet jak patrze to za 74,90 zł 0,12 mm.

Dostępne są non stop dla zainteresowanych mogę podać namiary na tego sprzedawcę. Pozdrawiam.
C&R
Odpowiedz
#50
oglądałem tą plecionkę co kupił na ten sezon Bysior w sklepie, cena atrakcyjna, ale ja jej nigdy nie kupię... nie polecam innych plecionek spiderwire niż stealth i ultra cast
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lowrance Mark-5x PRO vs. Elite 5 hdi. Czy warto dopłacać? gurkha 5 10.114 08-04-2015, 20:53
Ostatni post: gurkha
  Power Strike marcist 3 4.910 29-09-2011, 17:59
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.