Shrap-Drakers Fishing Forum
Power Pro
#21
Krzysiu, przy takiej ilości wyjść nad wodę jaką Ty masz, to wątpię, by którakolwiek plecionka była super. Ja biorę od Stacha PP i nie narzekam, ale podkreślmy to, że ja jak jestem 20% tego co Ty nad wodą to max. Dla mnie PP w zupełności wystarcza. Jej jakość jest adekwatna do ceny, innej opcji nie ma. Mam jeszcze na kołowrotku PP 15lb z przed trzech lat. Jest mocna jak pierun Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#22
@Krzysztof mam bardzo podobne odczucia jeśli chodzi o PP. Z roku na rok coraz słabsza.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#23
no właśnie Krzysiu byś napisał coś szerzej co to za plecionki...Usmiech
Odpowiedz
#24
Pewnie jakieś Strike Pro, Streny, Momoi (droższa), dragonowskie cuda.

Kiedyś uskuteczniałem Kamatsu Techron Black. Ciekawe jak jest teraz z jej jakością, gdy ją użytkowałem bardzo mi pasowała, ale teraz trzeba trafić dobrze na nie zleżałą.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#25
Momoi kupiłem w zeszłym roku, nawinąłem nawet na kołowrotek, ale już nie zdążyłem wypróbować - więc nie mogę polecać - bo nie znam, polecam za to spidewire i strena w takiej własnie kolejności, cena podobna do PP, jakość nieporównywalna.

Dla ciekawości: na jesieni ubiegłego roku postanowiłem wreszcie wykończyć swoją ostatnią PP - mam taką ciekawą PP: różowa, kupiona na allegro 3 lata temu - motek 300 yardów - import z USA, niby 15 funtowa, ale grubością odpowiada 20 funtowej (0,23) tej sprzedawanej w Polsce - męczę ją trzecią jesień i wygląda że zostanie na następny rok, zwłaszcza że jest jej jeszcze na kołowrotku ok. 200m.

Ale jak już pisałem jeszcze grube PP kupione z pewnego źródła może być, ale i tak nie polecam, namówiłem Czarka na 20 funtowego Strena i to jest zupełnie inna linka mocniejsza, ciut cieńsza, znacznie lepiej się nią rzuca.

Nie wszystkie oczywiście modele spidewire i strena polecam, właściwie to tylko po jednym modelu z tych marek. A dokładnie: spiderwire: http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop&part=info&id=562, stren: http://allegro.pl/stren-sonic-braid-8lb-300-yds-moss-green-i1423991232.html

Wracając jeszcze do PP w ostatnich latach ma niezbyt przyjemną cechę: lubi pęknąć nie na węźle tylko np. w połowie między szczytówką a uwadzoną przynętą. Ja już więcej PP nie kupię, ale to jest wolny kraj możecie robić co uważacie.

Jeśli ktoś myśli, że mam niewielkie doświadczenie to w sezonie jestem na rybach prawie codziennie, w sezonie "zdzieram" 6-7 plecionek, no i łapie trochę ryb... jest jeszcze jedna prawidłowość: im plecionka jest cieńsza tym powinna być lepszej i sprawdzonej marki, bo inaczej możemy mieć bardzo głupią minę nad wodą...
Odpowiedz
#26
Krzysiu dzięki za informacje! Mogę tylko powiedzieć, że w tym sezonie się Ciebie posłucham, bo mi PP też zaczęła działać już na nerwy... choć ta ostatnia, kupiona z motka od Adama na metry jest dużo lepsza niż poprzednia, niby "oryginalna". Ale tak czy inaczej, od czerwca chciałbym przetestować coś nowego - i mój wybór padł na polecanego przez Ciebie Strena! Cwaniak
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#27
Używam stena z linka i nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. PP miałem dwa razy i nie chce jej więcej 0,14 udalo mi sie w rekach urwać wiec to wielki shit.
Odpowiedz
#28
Osobiście z PP nigdy nie schodziłem poniżej 20 lb. Natomiast w minionym sezonie pokatowałem trochę 20 lb Tuff Line XP w kolorze zgniłozielonym. Wydaje się cieńsza od PP , ale moim zdaniem mocniejsza. Zobaczymy jak będzie z zachowaniem parametrów w tym sezonie.
Odpowiedz
#29
(25-01-2011, 09:37)Novis napisał(a): Osobiście z PP nigdy nie schodziłem poniżej 20 lb. Natomiast w minionym sezonie pokatowałem trochę 20 lb Tuff Line XP w kolorze zgniłozielonym. Wydaje się cieńsza od PP , ale moim zdaniem mocniejsza. Zobaczymy jak będzie z zachowaniem parametrów w tym sezonie.

Ja na morskie mam ponawijaną Tuff Line XP i nie mogę złego słowa powiedzieć ale tylko XP bo jest jeszcze drugie oznaczenie w Tuff Line ale tą plecionkę omijać dużym łukiem. W opiniach wedkarzy z USA i Kanady Tuff ma lepsze notowania niż PP.
Odpowiedz
#30
(25-01-2011, 09:19)Bizonik napisał(a): Używam stena z linka i nie mogę powiedzieć złego słowa na nią. PP miałem dwa razy i nie chce jej więcej 0,14 udalo mi sie w rekach urwać wiec to wielki shit.

No to musiałeś trafić niezły chłam, jak udało Ci się coś takiego urwać, biorąc pod uwagę, że nie ma takiej PP jak 0,14mm. Plecionka nie ma średnicy. Na swojej 10lb PP podnoszę w górę bez żadnych problemów spokojnie 5kg. A wg. tego dziwnego opisu to 0,15mm.
Wniosek jest taki - niech każdy używa to czego chcę i to na co go stać Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lowrance Mark-5x PRO vs. Elite 5 hdi. Czy warto dopłacać? gurkha 5 10.114 08-04-2015, 20:53
Ostatni post: gurkha
  Power Strike marcist 3 4.910 29-09-2011, 17:59
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.