Shrap-Drakers Fishing Forum
Jezioro Wersminia
#1
W czerwcowy piatek i sobote odwiedzilismy z Galienim jezioro Wersminia z nastawieniem na szczupaki. Wersminia lezy na Warmii, niedaleko Ketrzyna i jest malowniczym 100ha jeziorem o maksymalnej glebokosci do 8m ze slabo rozwinieta linia brzegowa i niedostepnych brzegach w 80% ich dlugosci. Od kilku lat jezioro ma prywatnego dzierzawce ktory zarybia i udostepnia komercyjnie wode wedkarzom.

Wyruszylismy z Warszawy o 12.00 w nocy w czwartek w deszczu i na miejscu bylismy okolo 3.30. Jurek juz na nas czekal i nieco ostudzil nasze zapedy mowiac ze jego magiczny zegarek nie pokazuje zadnej rybki na dzisiajMysli. Brania w ostatnich dniach byly chimeryczne ze wzgledu na zmienna pogode.

Niezrazeni okolo 4.00 bylismy na wodzie, sami oprocz nas zywego duchaCwaniak. Wersminia przywitala nas chlodem, brakiem wiatru ale za to dokuczliwa mzawka. Skierowalismy sie w strone tzw malej zatoki. Echo pokazywalo tutaj duzo ryb roznej wielkosci.W ruch poszly gumy i jerki i Marcin dosyc szybko zaczal lowic szczupaki na perlowe gumy Prologica. Ja zlowilem tylko malego szczupaczka z trola na Urka i skierowalismy sie w przeciwna strone. Tam bran ani nawet wyjsc szczupakow nie bylo wiec zajelismy sie lowieniem okoni na cykady i trokaKwadr.

Okolo poludnia splynelismy, rozpakowalismy klamoty na kwaterze i poszlismy odespac noc.

Sesja popoludniowa przyniosla duzo wiecej bran i wyjsc. Marcin zlowil szybko dwie 50tki na gume i wobler One Vision. Okolo 18.30 oblawiajac mala zatoczke przy tzw przecince na okolo 2 metrowej wodzie ze szczupaczym zielem poczulem branie na 15cm jerka Strike Pro Bustera. Poprawilem zaciecie i zaczela sie jazda. Mamuska wydala sie duza i gruba. Szczupak byl bardzo silny wielokrotnie odjezdzal od lodzi. Zaciecie nozyczki pozwolilo na nienerwowy hol i podebranie gripemHura. Mierzenie, szybkie Aparat i szczupak w dobrej formie machnal nam ogonem na do widzenia. Potem tak okolo 20.30 poprawiajaca sie pogoda i zachodzace slonce zaktywizowalo szczupaki. Mialem przedziwna sytuacje gdy w jednym miejscu do Slidera 12F SNO wyszly mi w czterech rzutach trzy spore szczupaki Szok w tym kolejna mamuska ale tylko najmniejszy uderzyl nie zapinajac sie a dwa wieksze odeskortowaly slajdera do lodziBezradny. Zawazylo chyba to ze lowiac zapasowa dluzsza jerkowka stanalem na dziobie lodzi bedac bardziej widocznym dla szczupakow mimo zapadajacego zmierzchu. Marcin dolowil jeszcze jednego szczupaka i splynelismy meczyk i nocleg.

Drugi dzien przywital nas bez deszczu ale za to wschodem slonca na bezchmurnym niebieMysli. Wyplywamy przed 4.00 i od razu w malej zatoce Marcin ma uderzenie w biala gume z niebieskim grzbietem. Ryba jest bardzo silna, hamulec kolowrotka terkocze juz od momentu uderzenia ale szczupak po chwili spina sieBezradny. Pocieszam Marcina i plywamy dalej po malej zatoce. Po chwili na blaszke Marcin ma uderzenie ale ryba szybko slabnie i naszym oczom ukazuje sie....jak najbardziej prawidlowo zapiety leszcz ROTFL.

Wiecej bran nie notujemy pomimo piszczacego czesto i gesto echa i plyniemy na polnocny brzeg gdzie ryb nie ma ani na echu ani u innych spinningistowNerwus. Okolo 10 splywamy na Zakupy i sniadanie. Chwile potem Jurek na 7metrowym dolku za cyplem lowil gruba 80tke na wobler Wachaly. Przy pomoscie spotykamy Mariano Italiono z kolega. Inni wedkarze tez raczej slabo z wyjatkiem kolegi ktory zlowil na gume 4 szczuple w tym 77cmOklasky.

Sesja popoludniowa nie rowniez nie przynosi nam szczupakow. Byly pojedyncze uderzenia i wyjscia ale ogolnie szczupak nie zerowal. O zmierzchu Marcin lowil kilka ladnych okoni na niezawodnego One Vision i splywamy do mariny. Tam czas szybko mija na rozmowach o rybach. Lowca 77cm szczupaka pieknie opowiada o wyprawach na czerniaki do Norwegii i szczupaki do Szwecji rozpalajac nasza wyobraznie.

Podsumowujac jest to zbiornik godny odwiedzin. Ryby jest duzo i w ladnych rozmiarach jesli chodzi o szczupakaOkok. Jednak zmienna pogoda i duza presja w sobote spowodowala ze szczupak badz nie zerowal badz byl baaardzo ostrozny. Jurek oraz jego syn Dominik to przemili goscie. Jurek nowym wedkarzom pokazuje miejscowki na wodzie i sluzy wszystkim rada i pomoca Luzik. Marina posiada okolo 25 dobrych nowych lodzi o dlugosci 3,1m z otworami do trollingu. Z checia pojedziemy tam za kilka miesiecy powalczyc z bardziej wypasionymi jesiennymi mamuskamiPapaPapa2.
Odpowiedz
#2
@andrew brawo za szczupaka i bardzo fajną relację. Jak widać da się w Polsce zrobić fajne łowisko z pięknymi rybamiUsmiech
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#3
Super wyprawa. Gratuluję Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#4
Andrzej, rewelacjaOklasky!
Zarówno relacja jak i łowiskoHura!
Oby takich wód coraz więcej w Polsce było, nie trzeba by kombinować z zagranicznymi łowiskamiOkok.
Odpowiedz
#5
Bravo Andrew!!! Ładna szczuka !
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#6
tylko pozazdrościć ,kurka wodna super wyprawa Andrew.Oklasky
Odpowiedz
#7
Dzięki chłopaki Usmiech
Odpowiedz
#8
Fajnie połowiliścieHura. Ja coraz bardziej zastanawiam się nad wyjazdem na to łowisko.CwaniakMysli
Odpowiedz
#9
(29-06-2010, 05:16)mario napisał(a): Fajnie połowiliścieHura. Ja coraz bardziej zastanawiam się nad wyjazdem na to łowisko.
Też mnie to przez myśl przemkło,ale plany planami a skąd pobrać czas?
Teraz 3 tygodnie do wyjazdu na fiordy,później w sierpniu sam w robocie,wrzesień-w planach kilka dni nad Bugiem granicznym i może gdzieś jakieś grzyby ale październik?kto wie?
Odpowiedz
#10
Andrew, Galieni - pozazdrościć! Oklasky I Mariano Italiano został namierzony Usmiech Nakręciłeś mnie trochę na to jeziorko - jak będziecie się wybierać na jakiś weekend.... to ja też chcę Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jezioro Żywieckie prazmol 0 7.526 19-06-2015, 11:01
Ostatni post: prazmol
  Jezioro Głuszyńskie hairy 2 8.860 16-06-2015, 08:42
Ostatni post: hairy
  Jezioro Rajgrodzkie ktoś był? anguiler 0 8.256 25-01-2015, 15:19
Ostatni post: anguiler
  Jezioro Bledzewskie michaln 0 8.430 14-07-2014, 14:45
Ostatni post: michaln
  Jezioro Omulew wisnia 14 22.939 15-07-2013, 07:02
Ostatni post: wisnia
  Jezioro Lubniewsko cyrax 0 4.561 31-08-2012, 14:06
Ostatni post: cyrax
  Jezioro Tomaszne. waldi-54 3 8.330 01-06-2012, 12:55
Ostatni post: adam-z82
  Jezioro Wytyczno. Puzio 20 23.994 16-12-2011, 08:57
Ostatni post: Bucek
  jezioro Głuszyńskie mario 2 5.910 20-02-2011, 11:56
Ostatni post: mario
  Jezioro Ostrowskie (kujawsko-pomorskie) maselinho 0 3.896 08-07-2010, 16:13
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.