Shrap-Drakers Fishing Forum
sum na feedera?
#21
Jeśli chodzi o miejsca, gdzie można trafić i wąsatego i brzanę i jeszcze leszcza na dodatek, to znam takie. Brzany tam są - sprawdzone osobiście. Leszcze też łowiłem, chociaż nie większe niż kilo. A sumy? Znajomy miał jednego około 20kg, mnie jakiś okolowymiarek przetarł plecionkę...cienka była.

Wersja na jedną wędkę typowo pod suma a drugą na białoryb wygląda na faktycznie najlepszą.

Slavko, nie miałem doświadczen z dużymi sumami na kiju ;< Ale jak zdobędę to chętnie się podzielę Usmiech
Tylko w milczeniu słowo,
Tylko w umieraniu życie,
Na jasnym niebie jasny jest lot sokoła.
Odpowiedz
#22
Moje spotkanie z wąsatym można nazwać jedynie epizodem, ale była to próba świadomego połowu tej rybki. Sprzęt był solidny, brakowało doświadczenia.
Pamiętam że po wszystkim to się trzęsłem jak galareta Usmiech
Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
w ubiegłym roku dla jaj założyliśmy żywce ok 20 cm i co ciekawe branie było. Diametralnie zmieniam podejście do tej ryby w 2010 sezonie.
Praktyka w sumowej przecież narwi (ze znajomością rzeki itp, od niedawna z echosondą nawet):10 lat x średnio 15 nocek = 150 wypraw gdzie na haku były standardowe robaki = leszcze i sumki max 1m, (kumpel tylko raz miał na robaki takiego, którego nie mogliśmy dźwignąć).
Wiec trzeba coś zmienić - wyciągnąć wnioski, nie? Usmiech

Znaleźć sumowy blacik nie jest wcale takie łatwe Jezyk_oko
Odpowiedz
#24
Peter wbrew pozorom sumowe miejsca są pod nosem, pod samym nosem - oczywiście do dyspozycji musi być łódka! Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#25
No ja mam namierzone jedno legowisko wąsatych na Narwi(przynajmniej wygląda wzorcowo) a obok płytka zatoczka, tylko właśnie bez łódki to nie da rady tam dotrzećSmutny Ale może w tym roku uda się zaopatrzyć w pontonUsmiech
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#26
Bysior, pod nosem jest już niestety przeczesane do dna
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sum na casting vastus 10 12.200 15-02-2018, 11:01
Ostatni post: vastus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.