Shrap-Drakers Fishing Forum
Zmiana okresu ochronnego suma
#1
Cytując WŚ:

24 lipca Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.


Zgodnie z nowym rozporządzeniem, okres ochronny suma ustanowiono na okres od 1 stycznia do 31 maja skracając go o listopad i grudzień a także  o czerwiec w którym dotychczas sum był chroniony we wszystkich wodach z wyjątkiem Odry poniżej ujścia Warty.


Słyszeliście o tym? Krzyk Krzyk Krzyk
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#2
Słyszałem.Fakt że suma jakby trochę więcej.Widocznie jakiś inteligentny inaczej uznał że za dużo..Sandaczy jak na lekarstwo,innych drapieżników też nie za wiele więc pewnie ktoś uznał że czas przypodobać się wędkarzom wydłużając o trzy miesiące okres połowu suma..Masakra.
Odpowiedz
#3
Fishing
Wędkarstwo to jest to !ROTFL
Odpowiedz
#4
(20-08-2017, 16:15)maxim napisał(a): Słyszałem.Fakt że suma jakby trochę więcej.Widocznie jakiś inteligentny inaczej uznał że za dużo..Sandaczy jak na lekarstwo,innych drapieżników też nie za wiele więc pewnie ktoś uznał że czas przypodobać się wędkarzom wydłużając o trzy miesiące okres połowu suma..Masakra.

Skończy się to szarpaniem ryb na zimowiskach, łowienie sumów już w maju (tak jak teraz większość pseudo wędkarzy łowi w czerwcu) a efekt będzie taki, że niedługo już nawet sumów nie zobaczymy. Sandaczy brak, szczupaki jak sznurówki, niedługo trzeba będzie kupić bata i przerzucić się na ukleje... 

Kto to wydaje takie decyzje?  Masakra
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#5
Osobiście z tym czerwcem,aczkolwiek z ciężkim sercem,jestem w stanie się jeszcze pogodzić..Ale przyzwolenie na łowienie sumów w momencie kiedy grupują się na zimowiskach to jakaś abstrakcja.Przecież byle pseudowędkarz,znając swój odcinek rzeki i mając wiedzę gdzie takie zimowiska się znajdują,jest w stanie zgodnie z regulaminem wyłowić całą populację sumów z danego odcinka rzeki.Chore rozporządzenie.Bardzo chore.
Odpowiedz
#6
W WŚ jest wypowiedź Marka Szymańskiego na ten temat, ale jeszcze nie miałem czasu zerknąć...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#7
(22-08-2017, 19:26)bysior napisał(a): W WŚ jest wypowiedź Marka Szymańskiego na ten temat, ale jeszcze nie miałem czasu zerknąć...

W naszym Okręgu (ciechanowski) będzie po staremu. Przykro łowić trące się jeszcze lub zimujące ryby.
Odpowiedz
#8
Bo Adam widzisz, w naszym okręgu jest taki Rybarak co powinien być Dyrektorem polskiego PZW! Usmiech

A te zaj*** debile co siedzą na tej Twardej, razem z ministem Szyszko, powinni być natychmiastowo usunięci. Ale nie ma na to kija. Zobacz Adam u nas w kole. Ja wypuszczam ryby i robie zdjęcia od ponad 15 lat, na początku się ze mnie śmieli, a teraz Oko wypuszcza, Stasiek coś tam gadał że biorą... społeczeństwo można zmienić konsekwentnym działaniem. Jak chce zjeść rybę to sobię raz na rok kupię w sklepie, i tak już jest zabita. Ale nie kupuję codziennie, bo tak to nakręcam tylko popyt.

Brawo dla OC za ochronę ryb, za widełki i teraz za suma! 

Brawo Adam!!   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#9
(13-09-2017, 17:22)bysior napisał(a): Bo Adam widzisz, w naszym okręgu jest taki Rybarak co powinien być Dyrektorem polskiego PZW! Usmiech

A te zaj*** debile co siedzą na tej Twardej, razem z ministem Szyszko, powinni być natychmiastowo usunięci. Ale nie ma na to kija. Zobacz Adam u nas w kole. Ja wypuszczam ryby i robie zdjęcia od ponad 15 lat, na początku się ze mnie śmieli, a teraz Oko wypuszcza, Stasiek coś tam gadał że biorą... społeczeństwo można zmienić konsekwentnym działaniem. Jak chce zjeść rybę to sobię raz na rok kupię w sklepie, i tak już jest zabita. Ale nie kupuję codziennie, bo tak to nakręcam tylko popyt.

Brawo dla OC za ochronę ryb, za widełki i teraz za suma! 

Brawo Adam!!   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo   Brawo


Lubię to Usmiech
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.