Shrap-Drakers Fishing Forum
Po co Polakom Straż Rybacka? Po co karta wędkarska?
#1
Jak to jest, że na Białorusi, że na Ukrainie ludzie łowią ryby na wędkę i żadna straż rybacka ich nie łapie, nie nakłada mandatów. Tam łowią na wędki bez pozwolenia. Czym my Polacy jesteśmy gorsi, czym różnimy się od tych narodów, że u nas straż rybacka istnieje i my tą straż jeszcze utrzymujemy?! A do tego utrzymujemy masę innych ludzi, którzy zarabiają na tym, że my Polacy chcemy złowić rybkę na wędkę nad rzeką... Te karty wędkarskie to jakiś wymysł komunistyczny który istnieje do dziś i ma się jak widać dobrze! A także w Rosji nie ma pozwoleń, kart wędkarskich do łowienia na wędkę. Tylko, że o Rosji wspominam tak na marginesie bo jest to olbrzymi kraj, i do Polski nie można porównywać.
Odpowiedz
#2
Karta wędkarska, czyli pozwolenie na amatorski połów ryb za pomocą wędki jest dokumentem powszechnym na świecie. Moim zdaniem opłata za zezwolenie jest potrzebna.. Schody zaczynają się w miejscu kiedy zapytamy czy wszystkie te pieniądze wykorzystane są we właściwy sposób.. Niektóre okręgi pokazują, że potrafią gospodarować swoimi funduszami, czym przyciągają wędkarzy turystów i "biznes" się kręci. Inne swoim postępowaniem doprowadzają do strajków swoich wędkarzy.. Podobne zdanie mam o PSR i SSR. Obydwie instytucje jak najbardziej powinny być widoczne nad wodami. I również ich obowiązkiem powinno być jak najlepsze wypełnianie swoich zadań. Czyli wszystko sprowadza się do czynnika ludzkiego.. Jeśli na danym miejscu znajdują się odpowiedni (słowni, uczciwi, sumienni i świadomi swoich obowiązków) ludzie, nie padałyby pytania jak powyżej.
Czekam na kolejne argumenty za i przeciw Usmiech
Pozdrawiam
Paweł
Odpowiedz
#3
Wspomniana straż i ta "masa innych ludzi" jest po to żeby tacy Lubiący-wędkować mieli co łowić i żeby ta "rybka z rzeki" była choć trochę chroniona. Przykład wymienionych wschodnich krajów nie mających wymogów dla wędkujących, o ile jest prawdziwy to jest kolejny przejaw zacofania tamtejszego społeczeństwa. No i skąd to poczucie "gorszości" Polaków w opisanej sytuacji? Wysmiewacz Ogólnie to wpis w stylu tak zwanego rosyjskiego trolla internetowego i żeby była jasność: nikogo nie przezywam Oczko
Odpowiedz
#4
(12-08-2016, 09:29)spinbob napisał(a): Wspomniana straż i ta "masa innych ludzi" jest po to żeby tacy Lubiący-wędkować mieli co łowić i żeby ta "rybka z rzeki" była choć trochę chroniona. Przykład wymienionych wschodnich krajów nie mających wymogów dla wędkujących, o ile jest prawdziwy to jest kolejny przejaw zacofania tamtejszego społeczeństwa. No i skąd to poczucie "gorszości" Polaków w opisanej sytuacji? Wysmiewacz Ogólnie to wpis w stylu tak zwanego rosyjskiego trolla internetowego i żeby była jasność: nikogo nie przezywam Oczko

Jakim prawem pan mnie obraża? Czy za to, że nie zgadzam się abym utrzymywał masę innych ludzi z moich składek? PRL dawno minął w nazewnictwie, ale pozostał w ustawach, pozostał w ograniczeniach które nałożyli na Polaków okupanci komunistyczni! Tak mi się wydaje. że odpowiadają na mój wpis ludzie, którzy żerują na składkach opłacanych przez wędkarzy. A co się tyczy wątpliwości, że Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini nie potrzebowali pozwoleń do wędkowania na rzekach, to poszukajcie tej informacji "głębiej"... Ja mam znajomych na wschodzie i mówili mi o tym.

Rozśmieszył mnie pan tym, że owe społeczeństwa są zacofane dlatego, że ich władze nie wymagają pozwoleń! Usmiech
Odpowiedz
#5
(12-08-2016, 09:29)spinbob napisał(a): Wspomniana straż i ta "masa innych ludzi" jest po to żeby tacy Lubiący-wędkować mieli co łowić i żeby ta "rybka z rzeki" była choć trochę chroniona. Przykład wymienionych wschodnich krajów nie mających wymogów dla wędkujących, o ile jest prawdziwy to jest kolejny przejaw zacofania tamtejszego społeczeństwa. No i skąd to poczucie "gorszości" Polaków w opisanej sytuacji? Wysmiewacz Ogólnie to wpis w stylu tak zwanego rosyjskiego trolla internetowego i żeby była jasność: nikogo nie przezywam Oczko

Po pierwsze. Nikogo nie obrażam co widać w powyższym wytłuszczonym sformułowaniu. Zwracam uwagę tylko na styl w jakim napisał pan ten swój pierwszy wpis. Nie wiem skąd mógł się wziąć taki anarchistyczny pomysł żeby nie było żadnych służb organizujących, nadzorujących przejaw działalności ludzkiej jakim jest wędkarstwo. Co do społeczeństw i sytuacji w wymienionych krajach nawet nie ma sensu się bardziej szczegółowo wypowiadać, bo każdy kto jest choć trochę rozgarnięty widzi co tam się dzieje i nie wyobrażam sobie jakie wzorce można by z stamtąd przenieść z zamiarem naśladowania. Podsumowując nie widzę sensu kontynuowania tego tematu.
Odpowiedz
#6
Jeżeli u nas nie byłoby żadnych kontroli to już byśmy mieli totalne bezrybie. Dlatego mamy się wzorować akurat na Białorusi i Ukrainie? Może lepiej się wzorować na Wielkiej Brytanii gdzie jest całkowity zakaz zabierania ryb?
Odpowiedz
#7
(03-09-2016, 11:49)zzlublin napisał(a): Jeżeli u nas nie byłoby żadnych kontroli to już byśmy mieli totalne bezrybie. Dlatego mamy się wzorować akurat na Białorusi i Ukrainie? Może lepiej się wzorować na Wielkiej Brytanii gdzie jest całkowity zakaz zabierania ryb?

Dokładnie. U nas straż jest i tak biedna, u nas na tyle wody jest 3 strażników ... Masakra  i jak oni mają wszystko ogarnąć? A ludzie to samo dno w 90%.... Nie chce mi się nawet o tym pisać co się dzieje u mnie na wodzie, bo na SD jest zakaz brzydkich słów...  

Dopóki się nie wymrze pokolenie - zabiore bo karta się musi zwrócić - nie będzie dobrze. Brutalne ale.... taka prawda.

Cieszy mnie to że młode pokolenie wędkarzy ma już zupełnie inne podejście do wędkarstwa i do przyrody  Rybka
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#8
Oczywiście strażników jest za mało, ale też przydaliby się bardziej inteligentni, 
bo przypominają raczej dawne ORMO, albo ZOMO, pała lać i karać.
https://www.facebook.com/wedkarskiezawody


https://www.facebook.com/zdargocic


Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki biosteron 115 116.101 29-12-2016, 14:42
Ostatni post: bysior
  Społeczna Straż Rybacka w cyfrach Bizonik 183 162.581 05-07-2013, 21:38
Ostatni post: sacha


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.