Shrap-Drakers Fishing Forum
Varivas - Specjal Technikal Line.
#1
   
Varivas Tribute: żyłka dotarła do mnie przed wyjazdem na weekendowy
wypad na Pojezierze Łęczyńsko - Włodawskie. Oczywiście od razu po
przybyciu na miejsce na wolną, zapasową szpulę nawinąłem otrzymaną
żyłkę, do wyboru miałem dwa kolory: czerwień i żarówiastą zieleń. Ponieważ
woda w jeziorze miała zabarwienie lekko zielonkawe, mój wybór mógł być
tylko jeden, na pierwszy ogień poszła żyłka w tym właśnie kolorze.
   
   
   
O,17 to też jak dla mnie rozmiar w sam raz na jeziorowego drapieżnika.
Miałem tylko wątpliwości, jak będzie się sprawowała przy rzutach lżejszymi i bardzo lekkimi przynętami, czy ta grubość nie będzie miała wpływu na długość oddawanych rzutów, obawy okazały się całkowicie bezpodstawne. Żyłka okazała się wręcz stworzona do spinningu, odległości na jakie leciały moje przynęty były znaczne i to nie tylko ciężkimi kilkunastogramowymi główkami, ale też lekkimi blaszkami, czy woblerami o małej gramaturze.
   
   
   
   
Żyłka Varivas jest bardzo elastyczną, co przenosi się na odległości na jakie
można posyłać przynęty, ale jest to też w pewnym sensie mankamentem tej
żyłki podczas spiningowania, ta elastyczność troszkę przeszkadza wyczuć
delikatniejsze pobicia drapieżników, jednak nie przeszkodziło mi to w łowieniu
tych niewielkich bo +25cm okoni
   
   
W dniu kiedy łowiłem nie zanotowałem innych pobić niż "okoniowe" więc nie
za bardzo mogę powiedzieć jak żyłka sprawuje się w czasie ataku szczupaka, czy innych drapieżników.
Kij na jaki łowiłem używając tej żyłki to, Cormoran TR4 240 cw-7-30g.
Być może przy troszkę sztywniejszym kiju delikatniejsze brania będą bardziej
wyczuwalne.
Powiem tak: Z żyłki Varivas jestem bardzo zadowolony, po tym jedno dniowym testowaniu. Nie wiem co będzie się z nią działo w przyszłości, czy straci kolor, czy swą elastyczność, tego nie wiem, to okaże się się dopiero pod koniec tego sezonu.
Mam nadzieję, że Japońska dokładność i wymagania japońskich wędkarzy są gwarantem wysokiej jakości tej żyłki.
[życie zaczęło się w wodzie,
woda to mój żywioł]
Odpowiedz
#2
Zdradzę ci tajemnicę Haha różnią się nie tylko kolorem ale i właściwościami.
Zielona powinna być pływająca a czerwona pół tonąca - jak by to nie brzmiało zanurza się pod powierzchnię wody.
Średnica tych żyłek to 0,285mm Okok

Odpowiedz
#3
(20-07-2015, 11:58)rapa napisał(a): Zdradzę ci tajemnicę Haha różnią się nie tylko kolorem ale i właściwościami.
Zielona powinna być pływająca a czerwona pół tonąca - jak by to nie brzmiało zanurza się pod powierzchnię wody.
Średnica tych żyłek to 0,285mm Okok

Ale wtopaBoisie
Tłumaczy mnie tylko to, że ni w ząb nie znam tych Japońskich kresek, więc trudno mi było
cokolwiek z tego odczytać, jedyne co udało mi się odczytać to ilość żyłki na szpuli i "1,700"
byłem pewny, że to grubość żyłki, ale teraz już wiem dzięki Tobie trochę więcej.Okok

Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam waldi-54Papa2
[życie zaczęło się w wodzie,
woda to mój żywioł]
Odpowiedz
#4
Żadna wtopa OkokLuzik 1700 to cena w jenach japońskich Haha Wiem że znaczki sprawiają trochę kłopotu w rozszyfrowaniu ale cały urok japońskich produktów na tym polega że fabryka robiąca żyłkę na rynek japoński nie musi jej opisywać po polsku, rosyjsku, angielsku i niemiecku ROTFL

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.