Shrap-Drakers Fishing Forum
Rybacy na wodach Okręgu Mazowieckiego w 2014r
#51
Ale moze wtedy tłumaczenie "jak nie wez e ja to weźmie kto inny" troche straci na wartości.
Odpowiedz
#52
(22-12-2014, 21:26)niszczu napisał(a):
(22-12-2014, 20:36)STRUS napisał(a): To aż tylu ich jest ?? Pewnie jeszcze nie wszystko bo nie widze wód byłego okręgu plocko -włocławskiego ... Pytanie do kolegi niszczu ... Nie ma rybaków w warszawie ?? A ten od mostu grota to nie Warszawa ???

Ten od mostu grota to chyba Rybak Stefan, czyli Pan Stefan Maciszewski.

Polecam obejrzeć reportarz o nim z przed paru lat:
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/ostatni-rybak-w-stolicy,214611.html

Nie wiem czy przy takiej skali można go nazwać rybakiem. Usmiech
Nie ma go już w CEIDG czyli nie prowadzi działalności. Pewnie na emeryturę przeszedł.


Strusiu, zwróć uwagę, że właściwa Wwa (od siekierkowskiego do grota) nie jest nawet rewirem rybackim.

Ten reportaż to wielka ściema, znam Stefana osobiście i wiem jak podchodził on do rybałki.

Odpowiedz
#53
(22-12-2014, 21:10)Peter napisał(a): Jest rybak ponizej pultuska (od 57 km do samego zalewu) powyżej (gdzies okolice Lubiela) i z tego co wiem w Rozanie. Malo??

Rybaków nie ma od 57km w górę ani jednego Oczko.
Było chyba dokładnie dwóch, przynajmniej ja o nich słyszałem. Jednemu (okolice Gostkowa) jak niesie wieść gminna dwukrotnie skradziono lub raz skradziono a drugi raz zniszczono siatki ale też i jego odłowy były tak ogromne że jedynym rozwiązaniem było zwinąć interes.

Jest też rybak z zawsze nieoznakowanymi sieciami na Brzóze, wstawiałem nawet zdjęcia W Tym Temacie jednak będąc tam kilkanaście razy w tym roku o przeróżnych porach nie napotkałem go.

Teraz druga strona medalu.

Oficjalnie nie ma żadnego rybaka, ale kto lubi rozmawiać z kelnerkami Jezyk_oko w nadnarwiańskich knajpkach dowie się skąd mają ryby. Np. ja w tym roku zamawiając w knajpie X schabowego a kumpel rybkę przemiła Pani kelnerka na pytanie czy ryba jest świeża czy mrożona bez chwili zastanowienia odpowiedziała: "proszę Pana, Pan "Stasio" co rano przynosi świeżutkie", dodam że Stasio nie łowi na wędkę.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.