Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowisko Wawa...
#1
Z góry przepraszam, jeżeli w złym dziale napisałem albo temat się powtórzył ale używając szukajki nic nie znalazłem (może za słabo szukałem?). Do wędkarstwa wracam po przerwach sporych i nie znam łowisk więc pytam tutaj.

Problem jest taki, że szukam łowiska w Warszawie w okolicach Ursusa (chciałbym max do 20km dojechać) ale chciałbym by łowisko to spełniało kryteria:
- ryby łowię w ramach relaksu wiec priorytetem nad wodą dla mnie jest raczej mała ilość ludzi i spokój (czyli nie łowiska w jakiś parkach, tłumach itp itd) może to być mała rzeka lub nawet staw. Nie jestem nastawiony na rekordy a raczej na relaks;
- ryba: raczej karaś, lin, karp niż płoć czy leszcz. Za to okoń i szczupak jak najbardziej. Dlatego takie preferencje bo ryby jadam i lubię więc co jakiś czas jak jest coś godnego uwagi zabieram z łowiska by posmakować (i nie wstydzę się tego), choć raczej rzadko mi się to zdarza z moją częstotliwością wędkowania... Zawstydzony
- metoda: spławik i spining
- transport: fajnie jak jest gdzie postawić bezpiecznie auto, tak by je widzieć lub co najmniej się o nie nie martwić...

Może ktoś z Was zna takie łowisko, które by spełniało kryteria bądź się do nich chociaż zbliżało i poleci coś? Przypominam, że chodzi o okolice Wawy Ursusa, gdzie jest trochę w okolicy (internet i google przyjacielem) wód ale naprawdę nie wiem gdzie uderzyć by "nie stać w kolejce po łowisko" lub by "pan z pieskiem nie zaglądał do siatki". Mogę wrócić bez brania bo priorytetem jest raczej spokojna okolica a nie walka o wspomnianą rybę. Pytam jednak o łowisko bo inaczej ktos powie, że to oczko wodne u sąsiada też spełnia wymagnia Usmiech
Odpowiedz
#2
Czytając pierwsze kryterium stwierdzam brak takich łowisk w Warszawie i okolicach. Druga sprawa to jeżeli już takie są to nikt CI o nich nie napisze. Takie łowiska znajdują się w poście "Tajne wody".
Odpowiedz
#3
(07-05-2014, 08:01)gonzaless napisał(a): Czytając pierwsze kryterium stwierdzam brak takich łowisk w Warszawie i okolicach. Druga sprawa to jeżeli już takie są to nikt CI o nich nie napisze. Takie łowiska znajdują się w poście "Tajne wody".

Zwłaszcza te 20 km od Ursusa zawęża możliwości. Może jeziorko Wilanowskie? Mysli Rankiem tzn od świtu Jezyk na pewno cisza spokój, a i o takiej porze z Ursusa alejami w Łopuszańską i do Wilanowskiej dojazd nie powinien być uciążliwy.
Odpowiedz
#4
Dzięki za odzew Usmiech Poniekąd rozumiem co napisałeś natomiast, że zacytuje siebie: " Nie jestem nastawiony na rekordy a raczej na relaks" -wątpię bym znalazł nawet czas by "zająć komuś jego ulubione łowiska"...

(07-05-2014, 08:01)gonzaless napisał(a): Druga sprawa to jeżeli już takie są to nikt CI o nich nie napisze. Takie łowiska znajdują się w poście "Tajne wody".
To mnie dziwi... Co to za "tajne wody" Usmiech (wątek czytałem) co są ogólnodostępne (powinny być chociaż widoczne tylko dla zalogowanych)

Ogólne przesłanie Twojej wypowiedzi kolego rozumiem i raczej jest ona zbieżna z moimi przemyśleniami lecz spróbowałem zapytać. To co dla jednego jest wymarzonym łowiskiem dla innego może być zwykłym bajorem więc próbować warto... Zawsze jakaś propozycja mogła paść...
Odpowiedz
#5
(07-05-2014, 16:47)lcfr napisał(a): To mnie dziwi... Co to za "tajne wody" Usmiech (wątek czytałem) co są ogólnodostępne (powinny być chociaż widoczne tylko dla zalogowanych)
Ogólne przesłanie Twojej wypowiedzi kolego rozumiem i raczej jest ona zbieżna z moimi przemyśleniami lecz spróbowałem zapytać. To co dla jednego jest wymarzonym łowiskiem dla innego może być zwykłym bajorem więc próbować warto... Zawsze jakaś propozycja mogła paść...
Ponoć są "tajne wody" ale dla mnie to wątek który tylko mnie wq....a więc go omijam.
Większość traktuje temat jak relikwię, nie mam pojęcia po co istnieje jak są tajne-zupełnie bez sensu.

Odpowiedz
#6
z ciekawszych i rybnych miejscówek to glinianki na kleszczowej i w parku koziorożca, w obu miałem wyniki, zarówno na białą jak i na drapieżnika, a w parku koziorożca regularnie widuję liny > 1.5 kg

Pozdrawiam,
patS
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  łowisko Całowanie mario 15 15.372 20-06-2010, 19:48
Ostatni post: Wozik77


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.