Shrap-Drakers Fishing Forum
Co trzeba zrobić aby powstał odcinek no kill?
#1
Witam, chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji.

Tak jak napisałem, chciałbym się dowiedzieć co trzeba by zrobić aby powstał taki odcinek, a ponieważ jestem zielony w tym temacie, prosiłbym aby osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na ten temat się tu wypowiedziały. Nigdy nie chodziłem na zebrania koła i tak naprawdę zacząłem się tym interesować od niedawna.

Co jakiś czas na forach ukazuje się petycja dot. takiej czy innej rzeki o stworzenie odcinka no kil, którą podpisujemy a dalej to tak naprawdę nie wiemy co się z tym tematem dzieje (w którym miejscu grzęźnie). Widać, że na terenie polski ludzie potrafią się zorganizować i takie odcinki powstają. Rozmawiając prywatnie z drakersami często się słyszy "daj spokój, nie jedna taka petycja już była, to nie przejdzie" Innym się jednak udaje, czyli da się.

Więc spróbujmy zebrać tu informacje dot. tego tematu a może wspólnie uda się wyciągnąć jakieś wnioski.

Zacznijmy od początku. Czy w takich sprawach decyduje (głosuje) zarząd okręgu?
gdzie trafia petycja? Rozumiem, że zarząd wybierają w głosowaniu członkowie koła, proszę o sprostowanie jeśli się mylę.

Jeszcze raz zachęcam do wypowiadania się w tym temacie. Widać, że wielu drakersów łowi na muchę. Czy nie pięknie byłoby pójść dalej i pokusić się o no kil dopuszczający łowienie tylko na muchę?
Odpowiedz
#2
Nie jestem do końca pewien ale koło nic do "no kill" mieć nie może. Pewnie że sobie może do okręgu petycję napisać ale jeśli przykładowo:

Załóżmy że na pomysł odcinka takiego wpada jakieś koło w siedleckim i chce zrobić "no kill" na siedleckim Bugu. Po pierwsze nawet w tym kole nie będzie tak że każdy wędkarz będzie za "no kill", ale załóżmy że z koła 300 osobowego 30% co i tak jest b.dużo.

Załóżmy że ZO wie mniej/więcej ilu wędkarzy łowi na takim odcinku, niech będzie to w skali roku 1000 osób.

Ta setka składająca petycje nie ma szans bo w tym 1000 może zwolenników "no kill" trafi się kilka albo kilkanaście osób więc byt takiego odcinka nie ma racji bytu.
Odpowiedz
#3
Myślę, że taki odcinek mógłby powstać bez problemów. Trzeba by tylko złożyć odpowiedni wniosek z podpisami do ZO i jeśli zarząd pozytywnie rozpatrzy, może utworzyć taki odcinek, aczkolwiek podpisywałem się już pod takimi petycjami i odcinka NO KILL nie ma i nie wiem co stało na przeszkodzieBezradny Na pewno jest to możliwe przecież mamy w Polsce takich odcinków coraz więcej, chociaż bardziej na wodach górskich, ale czy to woda górska, czy nizina moim zdaniem jest to bez znaczenia. Czekam, aż dyskusja się rozwinie i znawcy w temacie napiszą co stoi na przeszkodzie by taki odcinek NO KILL powstał.
Odpowiedz
#4
Byl na Welu odcinek no kill. rok sie utrzymal. mlodzi musza zastpic starych duchem. tyle w temacie.
Odpowiedz
#5
Słuszna sugestia @Andrew. Pomalutku te zmiany już zachodzą i miejmy nadzieję że będzie tylko lepiej.
Odpowiedz
#6
Chyba Andrew wszystkie wątpliwości rozwiał jednym zdaniem.

Podejrzewam, też że takie decyzje mogą zapadać na szczeblu okręgu np w odniesieniu do rzek, ale już jeżeli chodzi o wody drobniejsze jak nap jakieś stawy, jeziora czy małe zaporówki to może o przepisach obowiązujących na danej wodzie decyduje koło, które opiekuje się wodą?

Zresztą dopóki nie wypowie się ktoś, kto zna to od "zaplecza" możemy tylko snuć domysły.

(27-04-2014, 11:16)sajdol napisał(a): Czy nie pięknie byłoby pójść dalej i pokusić się o no kil dopuszczający łowienie tylko na muchę?

A dlaczego tylko na muchę? Podchodzi pod stereotyp i zaszufladkowanie Dokuczacz

Odpowiedz
#7

[/quote]

A dlaczego tylko na muchę? Podchodzi pod stereotyp i zaszufladkowanie Dokuczacz


[/quote]


to tak trochę żeby chłopaków mocno wkręconych w muchę łowiących na tej rzece zwerbować Dokuczacz
widać, że sporo shrapów łowi systematycznie na muchę na tej rzece i ich przybywa. myślę że chcieliby mieć takie coś. a w kupie siła :oczko:
Odpowiedz
#8
Radziu z Wkra fishing już się troszkę wypisał mam nadzieje że nie obrazi jak podam link do jego tekstu.
http://www.wkra-fishing.pl/artykuly/odcinki_wkry_no_kill/Odcinki_Wkry_NO_KILL.html
a tutaj niby gotowe rozwiązanie ze strony WMH.
http://wmh.pl/smf/organizacje-i-przepisy-wedkarskie/odp-nie-bedzie-gornych-wymiarow-ochronnych/
Gdyby tak było to ustalamy odcinek składamy pismo i robimy zlot nad Wkrą zbiórka przed zebraniem a poźniej wspólne rybki. Jak ktoś ma jakiś regulamin który określa wymogi formalne zgłoszenia to chętnie bym się z tym zapoznał.
Odpowiedz
#9
To jak ruszamy z tym odcinkiem? Składamy wniosek idziemy glosowac Usmiech kto chętny.? i jaki odcinek proponujecie? Może zróbmy mała ankietę odnośnie odcinka najlepiej taki oddalony od zabudowań który jest pośród pól z daleka od działek "rekreacyjnych", i jakiej długości odcinek nam potrzebny 3 kilometry mniej więcej?
Odpowiedz
#10
Przede wszystkim przed złożeniem czegokolwiek to poczekajmy na opinie @rybaraka Usmiech
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.