Shrap-Drakers Fishing Forum
Kilka pytań początkującego.
#31
Zawzięty jestem tak więc pewnie nie odpuszczę Usmiech do maja to jeszcze strasznie dużo czasu. Poza tym ten rok ma być dla mnie rokiem spinningu.
Wyczytałem że na okonie to powinienem mieć inny kij tzw wklejkę. Ten co mam to chyba właśnie bardziej na jazie, klenie i większe. Zrobię jeszcze ze dwa wypady na tym kiju jak efektów nie będzie to zakupię taki do 9 gr. Wiem, wiem życie mnie nauczyło że to nie sprzęt łowi ryby Usmiech ale może to znacznie ułatwić.
Czy ktoś z kolegów łowi na spinning na Jeziorce? Może udzieliłby paru rad na żywo nad wodą?
Odpowiedz
#32
(25-03-2014, 22:40)peterek napisał(a): Zawzięty jestem tak więc pewnie nie odpuszczę Usmiech do maja to jeszcze strasznie dużo czasu. Poza tym ten rok ma być dla mnie rokiem spinningu.
Wyczytałem że na okonie to powinienem mieć inny kij tzw wklejkę. Ten co mam to chyba właśnie bardziej na jazie, klenie i większe. Zrobię jeszcze ze dwa wypady na tym kiju jak efektów nie będzie to zakupię taki do 9 gr. Wiem, wiem życie mnie nauczyło że to nie sprzęt łowi ryby Usmiech ale może to znacznie ułatwić.
Czy ktoś z kolegów łowi na spinning na Jeziorce? Może udzieliłby paru rad na żywo nad wodą?

Pozostań przy pełnym kijku, wklejka jest dobra ale nie zawsze. Na wklejce lepiej zobaczysz branie, lepiej utrzymasz rybę ale taką wklejką do 9g będzie Ci ciężko połowić w płynących wodach.
Mam kilka wklejek zaczynających się od 0,5g do 14g, jedynie na tą od 2-14g idzie połowić latem w Narwi przy niskiej wodzie, przy tym stanie wody co jest teraz nie jest łatwo. Niby owić się da ale przy gumce 25mm na 3g główce i prowadzeniu pod prąd wklejka jest już mocno wygięta i po złowieniu w takich warunkach okonia ok.35cm jak miało miejsce nie raz w poprzednich latach, to kij może nie był jeszcze na skraju wytrzymałości, ale hol był już mocno niekomfortowy.
Polecałbym Ci pełny kij z wyrzutem od ok.4g, lepiej mieć ten zapas i sztywniejszy kij, na którym też dobrze czuć/widać brania i większy zapas mocy, niż w trakcie holu martwić się o to że ryba spadnie lub kij pęknie. Mi udało się wyholować i szczupaka 64cm, przywalił też i boleń ponad 50cm a także polatałem po brzegu za 60cm sumkiem Ostr. Pamiętać też trzeba że opis opisowi jak i kij kijowi nie równy i trzeba sporo obmacać zanim coś przypasi bo 2g w innym 2g nierówne.

Odpowiedz
#33
(25-03-2014, 22:40)peterek napisał(a): Czy ktoś z kolegów łowi na spinning na Jeziorce? Może udzieliłby paru rad na żywo nad wodą?

Łowiłem, lepsze efekty sa w gore od Piaseczna, okolice Gołkowa, Jazgarzewa, jest klen, okon. Dolny odcinek mozesz sobie odpuscic.
Odpowiedz
#34
Najlepiej jest stawić się osobiście na naszym zlocie nad Wkrą. Kolegów chętnych do podzielenia się swoją wiedzą wędkarską tam na pewno nie zabraknie Usmiech
Odpowiedz
#35
(26-03-2014, 12:21)rapa napisał(a): Najlepiej jest stawić się osobiście na naszym zlocie nad Wkrą. Kolegów chętnych do podzielenia się swoją wiedzą wędkarską tam na pewno nie zabraknie Usmiech

Święte słowa Okok A do tego na pewno liźniesz wiedzy o wędkarstwie muchowym Usmiech

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.