Shrap-Drakers Fishing Forum
Podkład na szpulę
#1
Macie jakieś sprawdzone podkłady na szpule? Do tej pory nie stosowałem nic i kiedy zachodziła potrzeba nawinięcia cieńszej nitki, to nawijałem prawie 250m. Teraz kupiłem bardziej pojemny młynek i zastanawiam się, co dawać pod żyłę. Myślałem o jakiejś grubszej żyłce, za tanie pieniądze. Na co zwracać uwagę? Można zastąpić to czymś innym?

Chciałbym teraz nawinąć 0.16mm na Daiwę wielkości 3000, czy kalkulatory do pokładów zdają egzamin?

Pozdro Oczko
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#2
Na alledrogo są w żyłki na dużysz szpulach w odcinkach 600m-1000m za ok 20 zł. Kup taką szpulke i masz podkład na kilka kołowrotków,szkoda nawijać po 250 m. Ja to robię tak: najpierw nawijam docelową żyłkę/plecionkę, pózniej dowijam podkład idealnie pod rant i przewijam całość na drugą szpulę kołowrotka. Nie korzystam z żadnych przeliczników. Kwadr
Odpowiedz
#3
(04-02-2014, 20:50)urasenty napisał(a): Na alledrogo są w żyłki na dużysz szpulach w odcinkach 600m-1000m za ok 20 zł. Kup taką szpulke i masz podkład na kilka kołowrotków,szkoda nawijać po 250 m. Ja to robię tak: najpierw nawijam docelową żyłkę/plecionkę, pózniej dowijam podkład idealnie pod rant i przewijam całość na drugą szpulę kołowrotka. Nie korzystam z żadnych przeliczników. Kwadr

Albo stara żyłka ale jak pisze kolega to wyżej najlepszy sposób z którego i ja korzystam Okok
Odpowiedz
#4
Pod warunkiem podobnych średnic. Bo jak sie mocno różnią to nie wychodzi idealnie. Ale sposób najlepszy tez tak robię. A robię z zylki takiej co akurat mam pod reka
Odpowiedz
#5
To tak też zrobię. Chodziło mi o przelicznik w wypadku gdybym kupował szpulę 300m żyłki docelowej i chciał ją podzielić równo na pół. Ale dzięki temu co napisaliście, moje życie stanie się łatwiejsze Oczko
Dzięki Okok
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#6
(04-02-2014, 20:50)urasenty napisał(a): Ja to robię tak: najpierw nawijam docelową żyłkę/plecionkę, pózniej dowijam podkład idealnie pod rant i przewijam całość na drugą szpulę kołowrotka. Nie korzystam z żadnych przeliczników. Kwadr
Swietny patent tylko co zrobic jak kolowrotek ma jedna szuple Mysli?
Odpowiedz
#7
Dokupic druga Oczko Inaczej zostaje dowijanie na oko Haha
Odpowiedz
#8
Ja odszedłem od nawijania żyłki na podkład. Miałem przypadki kiedy kończyła mi się już właściwa żyłka i przy zarzucie, kiedy linka schodziła ze szpuli, zahaczała o węzeł. Wynik taki jakbym podczas zarzutu zamknął kabłąk. Teraz już co prawda bardziej pilnuję aby żyłki nigdy nie było za mało, ale stosuję taśmę malarską jako podkład (broń boże izolację) z przyzwyczajenia. No ale każdy robi po swojemu Usmiech
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#9
(05-02-2014, 06:44)cnk napisał(a): Dokupic druga Oczko
Chetnie kupie do Slamera 260 tylko ze nowa kosztuje tyle co uzywany kolowrotek Bezradny
Odpowiedz
#10
(05-02-2014, 16:06)andrew napisał(a):
(05-02-2014, 06:44)cnk napisał(a): Dokupic druga Oczko
Chetnie kupie do Slamera 260 tylko ze nowa kosztuje tyle co uzywany kolowrotek Bezradny

hehe. wiedziałem, że do slammera Usmiech ciekawe ile by kosztowało zrobienie na tokarce? taki pomysł mi przeszedł przez głowę. pewnie jeszcze ze 2 x tyle, ale co niektórzy może mają dostęp do takiego sprzętu. tylko trzeba byłoby cały hamulec przekładać
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.