Shrap-Drakers Fishing Forum
Pokrowce i tuby wędkarskie.
#11
Temat tub drążyłem dość dokładnie gdzie tylko mogłem.
Większość wędkarzy z którymi rozmawiałem używa tub tylko do przewozu jak jadą gdzieś dalej i żaden z nich nie miał takiej do której kij można schować z kołowrotkiem. Fakt, jak już się jedzie z centralnej polski na ryby do Szwecji to faktycznie można tą chwilę znaleźć by kołowrotek po dojeździe dokręcić. Mają i tuby oryginalne od kijków (HM od Dragona ma podobno w zestawie), jak i zwykłe z rurki PCV.
Ja chciałem zrobić też z rury PCV ale będzie problem, rurę trzeba przeciąć wzdłuż po całej jej długości z obu stron tak by mieć dwie połówki. Na jednej stronie przecięcia trzeba zrobić coś w rodzaju zawiasu, jednak przy składaniu pojawi się prawdopodobnie problem z zamykaniem tuby która to będzie się zakleszczać i jeden z boków zawsze będzie wchodził do środka tuby i może narazić to wędkę na uszkodzenie przy zapinaniu rzep.

Co wymyśliłem, coś o grubszych ściankach - tuba kartonowa Kwadr, ścianka gruba a i sam materiał pewnie sporo mocniejszy jak PCV. Miałem już taką odpowiedniej długości tubę, jednak w środku byłaby za cienka na dwa kije i szukam od dziś w mieście takich kartonowych tub. Jeśli nie znajdę zamówię z Allegro.

PS: znajomy w swoim samochodzie wędki podwiesza w pokrowcach pod podsufitką - też dobre rozwiązanie ale jak zmotam w bagażniku to plus taki że się nikt ich nie dopatrzy z zewnątrz (nie mam rolety)i kije będą mogły leżeć tam niemal zawsze.
Odpowiedz
#12
Wyslalem juz info i dostalem pozytywna odpowiedź. Kolega powinien niebawem zawitac na pokładzie SD i pomóc w kwestii wedkarskich tubOczko
Odpowiedz
#13
W Toruniu jest producent praktycznych a przy tym elegancko wykonanych tub na kije. Odezwij się to podam Ci na niego namiar.
Odpowiedz
#14
Już trzecia osoba Darkowi poleca tego samego kolegę Darka Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#15
Przedstawiam moją tube. Rurka kanalizacyjna 100tka,dł 2m ,2 zaślepki,taśma izolacyjna kilka wlepek i dwa jednoskłady podróżują już bezpiecznie. Koszt inwestycji ok 20 zł. Figielek
Odpowiedz
#16
Od 2 lat uzywam tubę Cormorana. W dolnej części tuby jest specjalnie wyprofilowane rozszerzenie więc bez problemu mieści się wędką z dopiętym kołowrotkiem (nawet dwie jak ktoś się uprze i dokładnie te wędki ułoży). Wszystko zamykane trwałymi suwakami i rzepami.

Przykładowy link z allegro: http://allegro.pl/tuba-do-transportu-wedki-cormoran-150-cm-i3831232337.html

Tuba jest robiona bodajże w dwóch długościach: 150 i 164 cm. Bardzo przyjemnie wykonana, trwała i ma rozsądną cenę (około 150 PLN). Biorąc pod uwagę jej jakość i użyteczność to na prawdę warta uwagi.
Odpowiedz
#17
Ja kupiłem tubę firmy Max (Team Max) na wędkę do 3.00m. Jest za wąska i kij 2,95 w pokrowcu wchodzi "na wcisk". Nie polecam Smutny
Odpowiedz
#18
Odgrzewam temat.
Mam pytanie do Szanownych Drakers'ów jaki rodzaj lub ewentualnie model tuby byście polecili. Do tej pory używałem takiej jak opisał Rybak. Zdjęcie poniżej.
   
Problem w tym, że w transporcie złamała się. Oczywiście w miejscu technicznie do tego predysponującym - jak zaczyna się wycięcie do wsuwania wędki, u szczytu półkola na kołowrotki (około 2/5 długości).
Z firmą Cormoran nie chce mieć już nic wspólnego - brak przedstawicielstwa w Polsce, brak możliwości egzekucji jakiejkolwiek gwarancji, kiepska jakość produktów (weźcie to pod uwagę jak będziecie kupować coś tej firmy).
Rozwiązanie jak na zdjęciu jest fajne. W takiej tubie można nawet umieścić dwie wędki z kołowrotkami. Jednak wcięcie na kołowrotki jest miejscem osłabienia konstrukcji, czego doświadczyłem. Czy uważacie, że warto kupić mniej odporną tubę za cenę 5 minut więcej na łowisku zaoszczędzonych na rozkładaniu wędki? Czy może kupić zwykłą rurę PCV i ją przystosować jako tubę ochronną? W takim wypadku mamy odporniejszą konstrukcję, tańszą ale za to wędki musimy demontować.
Proszę Koleżanki i Kolegów o opinię.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#19
Ja z tematem przysnąłem co nie znaczy że o nim zapomniałem.

PCV czyli popularną kibelrurkę sobie odpuść, jedź do supermarketu gdzie mają dywany/wykładziny i od nich weź za darmo kartonową tubę. Mają ponad 1cm grubości ścianki i nawet przeciąć jest ciężko, o złamaniu jej zapomnij chyba że najedziesz samochodem, naprawdę ciężkim samochodem. Mi zostało okleić ją materiałem, który też już mam i tubę na wędki będę miał gotową Haha.

Odpowiedz
#20
Kartonowa tuba ma ten minus, ze chlonie wilgoc... Ale jakis czas wytrzyma.
Odpowiedz

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.