Shrap-Drakers Fishing Forum
Oplaty na 2014r okręg mazowiecki
#1
Witam. Czy wiecie coś na temat opłat na 2014rok w okręgu mazowieckim? Słyszałem że opłatę podnoszą o 19zł względem 2013roku. Podobno mamy spłacać dług , który jest w byłym (od nowego roku) płocko-włocławskim. Jeżeli to prawda to trzeba się będzie przepisać do ciechanowskiego (w moim przypadku). Nie mam zamiaru płacić za błędy jakichś "głąbów" . Pieniądze pójdą w błoto. Myślę że w okręgu ciechanowskim moje kilka pln zostanie lepiej wydane niż w mazowieckim.

Co Wy o tym sądzicie????

pozdrawiam Strus
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem każdy powinien opłacać składki w okręgu, na wodach którego najczęściej łowi.
Wtedy pieniądze z naszych składek, jakby one nie były marnotrawione, częściowo posłużą na zarybienia i ochronę wód, w których łowimy.
Przepisywanie się do innego okręgu "po to, żeby nie opłacać głąbów" i tak nic nie da. Bo głąby i tak opłacą siebie, a najwyżej mniej kasy pójdzie pójdzie na istotne cele.
Odpowiedz
#3
(22-11-2013, 13:29)niszczu napisał(a): Moim zdaniem każdy powinien opłacać składki w okręgu, na wodach którego najczęściej łowi.
Wtedy pieniądze z naszych składek, jakby one nie były marnotrawione, częściowo posłużą na zarybienia i ochronę wód, w których łowimy.
Przepisywanie się do innego okręgu "po to, żeby nie opłacać głąbów" i tak nic nie da. Bo głąby i tak opłacą siebie, a najwyżej mniej kasy pójdzie pójdzie na istotne cele.

Wszystko się zgadza. Tylko nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje się w dodatkowe długi, kłopoty. Na przykładzie firmy: nikt chyba nie chciał by przejąć firmy nierentownej , zadłużonej bo to nie ma sensu. Nie zarabia , nie ma z czego spłacić długu. Chyba że właśnie ma się ok 65000tyś ludzi którym narzuca się z góry zapłacić za błędy popełnione przez ludzi nieodpowiedzialnych. Nie wolał byś kolego aby te 19zł było przeznaczone na dodatkowe patrole straży rybackiej? Ja na pewno tak i nawet dał bym więcej. Nie wiem czy to prawda , ale słyszałem ze za porozumienia okręg mazowiecki od innych życzy sobie kasę. Jeżeli tak jest to BYSIOR łowi na mazowieckiej Narwi nie do końca za darmo. Jezyk_oko
Odpowiedz
#4
(22-11-2013, 14:07)STRUS napisał(a): (...) Jeżeli tak jest to BYSIOR łowi na mazowieckiej Narwi nie do końca za darmo. Jezyk_oko

http://shrap-drakers.pl/forum/thread-3187-post-71497.html#pid71497
Odpowiedz
#5
To co oni wyprawiaja to przechodzi ludzkie pojecie . Lobuzy I nic wiecej. Pamietam jak musialem doplacac 10zl na rok zeby mozna bylo lowic na Narwi od gnojna w dol. Oplacalo sie ! Te czasy nie wroca. Pamietam jak Tomek pisal arty z wypadow na glowke w Pultusku I od 19 do 21 lowil 2-3 ladne sandacze . Teraz marzenie... Widac ze OC ktory nie ma zadnego przebicia wzgledem "betonu" przynajmniej dba jak tylko moze o to co ma . A panowie z OM pierdola wszystko w dupe ...
Odpowiedz
#6
Ja przyszły sezon chyba spędzę w takim razie nad Zalewem w Nowym Mieście Milczek
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#7
Nie wierze ze odpuscisz Wkre... Cwaniak
Odpowiedz
#8
(22-11-2013, 13:03)STRUS napisał(a): Witam. Czy wiecie coś na temat opłat na 2014rok w okręgu mazowieckim? Słyszałem że opłatę podnoszą o 19zł względem 2013roku. Podobno mamy spłacać dług , który jest w byłym (od nowego roku) płocko-włocławskim. Jeżeli to prawda to trzeba się będzie przepisać do ciechanowskiego (w moim przypadku). Nie mam zamiaru płacić za błędy jakichś "głąbów" . Pieniądze pójdą w błoto. Myślę że w okręgu ciechanowskim moje kilka pln zostanie lepiej wydane niż w mazowieckim.

Co Wy o tym sądzicie????

pozdrawiam Strus
W pełni Cię popieram OklaskyOklaskyOklasky
i zachęcam innych.
Żeby zobaczyć różnice między tymi okręgami wystarczy wejść na stronę PZW i porównać...
Tak na szybko powiem tylko,że od lat nie mamy na swoich wodach rybaków,mamy za to okręgową straż rybacką,wymiary widełkowe,zarybienia o których informacje są na stronie okręgu,NO KILL dla pstrągów i lipieni i mam nadzieję od nowego roku także widełki dla klenia i jazia HuraHuraHura
Po raz kolejny zachęcam wszystkich wędkujących min. we Wkrze do opłacania składek w Okręgu Ciechanów,gdzie prowadzona jest gospodarka wędkarska a nie rybacka czy tfu rybacko/wędkarska!

Odpowiedz
#9
(23-11-2013, 06:50)DarekP napisał(a): mam nadzieję od nowego roku także widełki dla klenia i jazia HuraHuraHura

Czyżby jakieś plotki lub przecieki? Cwaniak Usmiech
Odpowiedz
#10
(23-11-2013, 06:50)DarekP napisał(a): Po raz kolejny zachęcam wszystkich wędkujących min. we Wkrze do opłacania składek w Okręgu Ciechanów,gdzie prowadzona jest gospodarka wędkarska a nie rybacka czy tfu rybacko/wędkarska!
Ja na Wkrze nie wędkuję ale z OM wyniosłem się do siedleckiego już kilka lat temu.
Będzie gorzej jeśli na 2014 OM nie podpisze z OS porozumienia Bezradny wtedy zupełnie Wisła warszawska, ZZ, Narew i Bug mi bym odpadła więc byłbym zmuszony do powrotu do OM.
A gdzie zapłaciliby wędkarze z Pułtuska w przypadku braku porozumienia między OM i OC?
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.