Shrap-Drakers Fishing Forum
Jesienny kijek
#1
Witam wszystkich. Co sądzicie o serii spinów Powermesh z Daiwy. Albo polećcie coś naprawdę godnego uwagi. Chodzi o kijek na Wiślane wody. Długość ok 3m i cw do 35-40gr. Macie jakieś pomysły to piszcie. Pozdrawiam.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#2
A może WILDERNESS SPIN 2,70m 10-40g (http://www.kogutomania.pl/wilderness-spin-270m-1040g-tuba-p-7981.html), co prawda nie miałem w ręku, ale słyszałem, że jest dość szybki. Powermeshem machałem u Rapy, jak dla mnie jest za chlubowaty...

   
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#3
Witaj Tymon!!!
Powermesh ma "ciepławą" akcję. Jeśli takową lubisz to ok. Ja na jesienne, wiślane drapieżniki wybrałbym coś sztywniejszego.
Odpowiedz
#4
15-45 2,9M INFINITY Daiwa, ideał na jesienne spinningowanie z brzegu, b.szybki, b.lekki same plusy.
Odpowiedz
#5
Infinity zapewne jest dobrym kijkiem, ale ma jedną wadę. A mianowicie cenę. Myślę o czymś do 3 stówek. O droższym jak na dzień dzisiejszy mogę zapomnieć. Może kiedyś zrobi się coś typowo pod rękę. W moim sklepie (w Kozienicach), same Jaxony, jeden Dragon, Mikado i Kongery, ale dla mnie to za mało, bo wszystko szyte na jedno kopyto. Był wcześniej z Mikado Dream Team Nano Crystal, i to chyba był jeden z lepszych kijków od x czasu w tym sklepie. Ale ta maleńka przelotka od dolnika, masakra. Tak same plusy - sztywniutki, sprężysty i zaje-ście lekki. Jakieś 180 gr, przy 2.70m i cw 15-40g. I nawet cenę miał przystępną.
Wczoraj nareszcie doszła do mnie przesyłka z Power Pro. Dziś nawijamy i w weekend na rybki. Oby pogoda była zła, to ludzi mniej będzie.
Odpowiedz
#6
Mam dwa BlackStary 5-20 i 10-35 bardzo dobre blanki, przelotki Fuji SIC 2,7m do 35g waży 160g i ma 3 lata gwarancji.
Odpowiedz
#7
Z ogólnodostępnych wędek wybrał bym " Szekspirowskiego Aglistika" Na Wisłę nie zaszkodzi 3 metrowy 15-40 cw. Jedyny mankament jak dla mnie to strasznie długi dolnik. Ale o ile wiem z rozmowy jaką przeprowadziliśmy telefonicznie, Tobie to akurat nie przeszkadza. Myślę, że to jest kij, jakiego szukasz.
Odpowiedz
#8
Tymon, wczoraj kolega w jednym z Warszawskich sklepów(Polsping) oglądał 3 metrowy kijek Mistralla. Modelu nie pamiętam. Wyrzut 10-42 chyba. Całkiem fajna wędeczka za około 250 zł.
Odpowiedz
#9
Nieraz ładne perełki można dorwać u nas na giełdzie łódzkiej, tylko trochę pochodzić i mieć odrobinę szczęścia. Mam na myśli to, iż można namierzyć kijki, które w sklepach wędkarskich nie występują, a i w necie są niełatwo osiągalne.
Odpowiedz
#10
Ja moge polecić Infinitke Daiwy 2,9m 5-40g. Do łowienia z brzegu bajka.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kijek pod pstrąga linekmatch 6 8.894 14-01-2012, 21:15
Ostatni post: garbus
  Kijek szczupakowy maselinho 41 35.809 18-10-2011, 15:01
Ostatni post: Bucek
  Kijek typowo pod pstrąga-Propozycje. karolordutowski 6 9.629 09-03-2011, 11:45
Ostatni post: hlehle
  Kijek na sandacze - propozycje Krystek 65 65.331 19-11-2010, 23:00
Ostatni post: Bizonik
  Kijek na nocne sumowanie hlehle 5 9.206 25-10-2010, 11:31
Ostatni post: hlehle


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.