Shrap-Drakers Fishing Forum
Naprawa łódki z laminatu
#1
Muszę i chcę naprawić co popsułem, a dokładniej natura mi pomogłaUsmiech
Łódka która dała wiele lat radości, przyjemności i nigdy nie zawodziła została potraktowana zbyt hardkorowo przeze mnie i lód na Narwi.
oto efekty mojego zapomnienia i działa natury: (tak wyglądał Tytanic po spotkaniu z górą lodu)
   
   
   
Nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać.
Nie wiem co kupić, gdzie kupić aby było w miarę tanio i dobrze.
jeśli możecie mi doradzić i podesłać Wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach, będę wdzięczny.

A może ktoś za rozsądne pieniądze chciałby się tematem zająć Usmiech
Proszę wtedy o maila,



Pozdrawiam,
Odpowiedz
#2
trzeba powycinać miękki laminat i zrobić wstawki z nowego

kup tkaninę szklana najlepiej pleciona na przemian i dobra żywice i do dzieła

jeśli jest w Warszawie to mogę pomóc
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź
Myślisz że taki zestaw sprawdzi się? Czy polecasz coś innego?
http://allegro.pl/zywica-2-2kg-tkanina-szklana-150g-7m-i2185074091.html

Pozdrawiam,
Odpowiedz
#4
Powinien wystarczyć

Do tego będzie potrzebna potem szpachla chemoutwardzalna i farba do zamalowania łat.

I jeszcze kup wełnę do wymieszania z żywicą aby powypełniać dziury.

Z narzędzi jakie potrzebujesz

wiertarka - szczotka druciana, tarcze szlifujace z papierem sciernym
piłka drobnoząbkowa
za dwa ostre noże
szpachelka wąska taka max 3 cm i szeroka powiedzmy 8-10 cm
pędzel do nakładania żywicy
wałek do usuwania nadmiaru żywicy i powietrza z maty twardy
i chyba tyle
trzeba pamiętać żeby żywicą robić na gotowo bo skubana źle się szlifuje



Odpowiedz
#5
Jak chcesz zrobić elegancko to pisz na priv - zobacz moje podsumowanie sezonu - łódka była zmiażdżona przez lód - a po małych poprawkach śmigała cały sezon Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#6
Panowie ,żeby nie robić nowego tematu . Posiadam laminatową pychówkę ( już pisałem o niej )żelkot miejscami odchodzi od laminatu . Czy wystarczy zeszlifować ten odchodzący żelkot , może coś więcej zeszlifować . Czy trzeba to czymś wypełnić , czy wystarczy te miejsca uzupełnić nowym żelkotem . Czy takie zalaminowane miejsce będzie szczelne ? Drugie to popękana góra burt na całej długości . Na całej długości laminat popękał i widać drewniane listwy . Co można by z tym zrobić ?
Dzięki za wszelką pomoc .
Odpowiedz
#7
jak możesz zrób tego zdjecia i pokaż może coś uda się zrobić
Odpowiedz
#8
Zrobię zdjęcie , tylko teraz śniegiem zasypało .A łódka leży dnem do góry , nie chcę ją teraz odwracać . A myślę że do remontu potrzeba ciepłej pogody .
Odpowiedz
#9
                No wrzucam zdjęcie z mojej pechowej pychówki . Myślę że z Waszą pomocą da się ją naprawić . No cóż piszę pechowej gdyż ona jeszcze nie widziała wody .Widzę że żelkot (??? )odchodzi bardzo mocno , i przy odłamywaniu go nie widać gdzie zaczyna się już dobry . Czy nie będę musiał całego zeszlifować i położyć cały nowy ??? To zdjęcia z zewnątrz , wewnątrz jest popękana na całej długości góra burt , tam gdzie się przykręca listwę odbojową , chyba dobrze to nazwałem ).Syna nie ma w domu a sam nie odwrócę jej żeby zrobić zdjęcia .
Odpowiedz
#10
Złe wieści. Patrząc na zdjęcia, mam wrażenie, że producent na pierwszą warstwę po żelkocie użył zbyt grubej maty i nie przesączył jej dokładnie. Do tego jeszcze prawdopodobnie czas pomiędzy żelkotem a laminatem był zbyt długi i pierwsza warstwa zdążyła się przykurzyć przez co powstała izolacja pomiędzy nimi. Jeśli zaś chodzi o pęknięcia burt to powody mogą być moim zdaniem trzy. Pierwszy to zbyt cienki laminat. Drugi to źle przesączona mata przez co włókna szklane nie połączyły się należycie, to akurat łatwo sprawdzić, jeśli po kilku ruchach szczotką stalową pojawi się biały mech - to dupa, sytuacja według mojej wiedzy nie do uratowaniaBezradny Trzecią przyczyną może być zastosowanie żywicy epoksydowej zamiast polyestrowej. Epoksyd jest kruchy. Ratunkiem na pękanie poszycia może być zdarcie wewnętrznej powłoki aż do gołej maty, przetarcie całośći acetonem i wklepanie kilu dodatkowych warstw laminatu.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szperacz do łódki bysior 12 7.956 17-04-2019, 15:52
Ostatni post: Peter
  Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) Krystek 59 99.523 17-07-2017, 22:55
Ostatni post: bysior
  Silnik Tohatsu 3,5km,naprawa icewin 1 5.812 16-05-2016, 21:17
Ostatni post: bysior
  materiały do renowacji łódki tom413 4 5.222 16-06-2015, 17:14
Ostatni post: Peter
  Oświetlenie łódki bysior 25 22.030 15-04-2015, 06:58
Ostatni post: bysior
  naprawa silnika kris82 0 3.102 24-03-2014, 17:28
Ostatni post: kris82
  Silnik Zaburtowy naprawa icewin 8 9.128 08-10-2013, 08:38
Ostatni post: psr18gh
  Zarejestrowanie łódki Grzechu 10 16.755 25-09-2013, 21:46
Ostatni post: Peter
  Kilka pytań o rejestrację łódki anguiler 5 9.125 24-09-2013, 22:00
Ostatni post: seba.68
  Naprawa pontonu czermin 4 11.138 03-07-2013, 19:57
Ostatni post: Krystek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.