Shrap-Drakers Fishing Forum
Jakie są cele PZW...
#1
Czas rozwiać wszystkie wątpliwości! Rzecznik PZW Antoni Kustusz jasno odpowiada jaki jest cel PZW

oto fragmenty:

pytanie członka PZW: (....) Nie widzę potrzeby aby na jeziorze za które PZW odpowiada łowili rybacy. Jak rybacy sobie te jezioro wezmą w dzierżawę to niech łowią ile chcą i jak chcą. Jak im się skończą ryby to zbankrutują. Nie widzę też powodu aby PZW było "dobrym wujkiem" i udostępniali połowy sieciowe. Ja widzę sprzeczność - my płacimy na zarybianie i ochronę a rybacy żyją z tego że to co my wpuścimy i ochronimy wyławiają. Ja proponuję odwronie rybacy wpuszczają i chronią a my wyławiamy (...)

odpowiedź rzecznika: Fora to ja czytam, aż mi uszami wychodzi. Ciągle nie rozumiemy istoty sprawy. PZW dzierżawi jeziora jako podmiot dopuszczony do tego przez Skarb Panstwa nie w celu, mówiąc brutalnie, zapewnienia tam warunków do uprawiania hobby wędkarskiego, ale dla prowadzenia na nich racjonalnej gospodarki rybackiej. (...)

Całość do wglądu tutaj: http://www.pzw.org.pl/home/forum/12/2055/a_moze_inaczej

Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(25-02-2012, 12:56)burymichu napisał(a): Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
Ja tam nie mam dlatego że tłukę posty jak Dariusz Krystosiak na forum PZW i wiem co myślą działacze palcami p.Kustusza. Mnie się nóż w kieszeni otwiera bo nic do działaczy nie dociera, nazwa "beton" jest ze wszech miar słuszna.
Mój post na forum OM PZW z początku lutego 2011:
[i]Równie ciekawe dla wędkarzy byłoby upublicznienie ilość odłowów gospodarczych i kontrolnych.Chyba 4 lata temu napisałem maila do okręgu i czekam cierpliwie na odpowiedź.[/i]
No i co?I ch.... na odpowiedź nikt się nie zdobył.
A o post z kwietnia 2011:
Ciekawe kiedy się doczekamy na te informacje,przecież chyba za 2009 i 2010 powinno być to możliwe od ręki.
Zastanawia mnie gdzie zdobyć informacje kiedy i czym było zarybiane jeziorko Kamionkowskie.Mieszkam tam lat prawie 10 i nigdy nie widziałem zarybień,pewnie mogłem fakt taki przeoczyć ale nie przeoczyłbym tabliczek o zakazie wędkowania po zarybieniu które chyba powinny być postawione.Kontroli wędkarzy nie widziałem nigdy przez te lata a z tego co rozmawiam z wędkarzami to oni też ani zarybień ani kontroli nie widzieli.Inna rzecz że przestrzeganie RAPR-u u nich to tak bardziej na bakier jak zauważyłem.Czy ktoś z ZO (zapewne rzecznik) mógłby odpowiedzieć coś na ten temat?

I też bez odpowiedzi.
Celem PZW na pewno nie jest informowanie wędkarzy, celem jest ich olewania.

Odpowiedz
#3
SzokSzokSzokSzok Szok, normalnie szok!!! ... i skandal
Jak rzecznik PZW ( że rozwinę skrót nie rybacki a Polski Związek WĘDKARSKI (!!!) ) może w ten sposób się wypowiedzieć. Toż to pod sąd koleżeński czy jak tam się te bzdurne "ciało" nazywa powinno być postawione !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszystko jasne. Marzy mi się akcja. Na rok 2013 żaden wedkarz nie wpłaca składek. Ale by Panowie z Twardej zdębieli. No cóż - moje marzenie jest nierealne więc beton PZW z Twardej może spać spokojnie

PS. Pisząc "beton" z PZW nie chcę obrazić wszystkich, a jedynie tego typu kreowane postawy jak wypowiedź Pana rzecznika...
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#4
Cóż, po takiej wypowiedzi rzecznika PZW wszystko staje się jasne...FochDobaniKrzyk
Chciałoby się powiedzieć: DobaniDobaniSpadajSpadajSpadaj
Odpowiedz
#5
Więc widać gołym okiem jakie są cele naszego szacownego PZW-żenada ZlyNerwusDobani
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#6
Czasami zabierałem głos na forum OM PZW (pod innym nickiem), ale już dałem spokój, niestety nic nikogo nie obchodzi. Opinie i uwagi wędkarzy są olewane, ważne aby kasa ze składek wpływała do worka.
Szkoda, że nie ma żadnego bata na rybaków, na Mazurach (wyłączając jeziora, które nie należą do PZW) wiele zbiorników jest przesianych siatami i zdaniem PZW wszystko jest wspaniale Krzyk
Odpowiedz
#7
Normalnie skandal, żenada i tak jak napisał Wozik totalny "beton". Brak słów ... NerwusNerwusNerwus
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#8
Czytam to zaczynam dochodzić do wniosku że PZW doi nas jak mleczna krowę.
Składki które płacimy giną gdzieś śladu po nich nie ma. A oni obrastają w piórka.
Ale nie mamy wyjścia i trzeba płacić.
Odpowiedz
#9
Cel jest jeden.
Płać i płacz,i bez zbędnych pytańZalamka
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#10
Pamiętam jak narzekałem na PZW zanim mój odcinek Narwi wydzierżawiło G.R.Ł. Na ich tle PZW prezentuje się doskonale ...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzóze, PZW OM, list otwarty do rzecznika PZW bysior 0 4.117 15-11-2019, 05:32
Ostatni post: bysior
  Magazyn śledczy o PZW online bysior 2 4.572 05-07-2019, 17:12
Ostatni post: bysior
  Nowy Prezes PZW bysior 5 7.042 27-10-2017, 17:49
Ostatni post: bysior
  Petycja NIE DLA RYBAKOW NA WODACH PZW Peter 25 25.348 21-01-2015, 13:47
Ostatni post: niszczu
  PZW po prostu zwala z nóg... gruncik 59 65.088 12-06-2014, 10:52
Ostatni post: przem
Rainbow PZW na celowniku Ministerstwa Sportu kaczy 4 10.786 05-02-2013, 11:14
Ostatni post: fiku


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.