Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowa, rewelacyjna zanęta na sumy!
#11
Pewnie jak wiecie, że te sumki nie przypłynęły do samego piwa a zwabił je dźwięk, no ale tacy wędkarze jak Wy wiedzą to Dokuczacz i z podobnym tematem mam dwie historyjki.

Kilka lat temu pojechałem z kumplami do znajomego w odwiedziny. Jego ojciec miał i prowadził coś w rodzaju agroturystyki. Na tej działce były dwa całkiem spore stawy, i powiem szczerze że mocno mnie to zastanowiło, choć wtedy nie spytałem nikogo, bo po naszej biesiadzie gdy zostało sporo jedzenia, pewna kelnerka zapakowała wszystko co było z jedzenia do wiadra i poszła w stronę stawów Mysli. Następnego dnia gdy wstaliśmy koło południa kumpel, właściciel powiedział "chodźcie pokażę Wam coś, weźcie tylko kilka bochenków chleba", nikt nie pytał po co, na co, dla kogo, ja pomyślałem że może są tam łabędzie czy inne ptactwo i jakieś ryby. Wzięliśmy po bochenku chleba i udaliśmy się na stawy, wchodząc na pomost kumpel mówi "który jest odważny", zmieszałem się, ale powiedziałem że ja, na to kumpel "urwij łupę chleba i połóż się na pomoście i wsadź rękę z chlebem do wody" co też i zaraz uczyniłem. Wsadzając rękę z chlebem wiedziałem już że przypłyną ryby mając na myśli karpie ........ po kilku sekundach "wabienia" podpłynęły ale nie karpie Haha, w mordę żebyście zobaczyli moją minę gdy w mętnej wodzie dostrzegłem sylwetkę + - 1,5m suma i po chwili było ich już kilkanaście, sekundy nie zajęło mi podniesienie się z pomostu, reszta kumpli miała niezły ubaw. Sumy jadły dosłownie z ręki, nie wiem ile ich tam było, ale było aż czarno. Nie tyle co na filmiku, lecz woda gotowała się w podobny sposób. Cztery bochenki chleba zostały wchłonięte w przeciągu kilku chwil. Rzucając kawałek jak pięść ryby brały go na raz Mniam.

Druga historyjka wiąże się też z sumem, lecz tylko jednym, no chyba że więcej nie zauważyliśmy. Wypompowywaliśmy wodę ze stawku motopompą do Narwi, było to w okolicach Laskowca powyżej Ostrołęki. Węże były wrzucone do Narwi i woda dość mocno z nich kotłowała, głębokość była może z 1m. W pewnym momencie patrzę, a przy wylocie węża czarny łeb, przyglądam się i widzę suma. Nie mam pojęcia ile mógł mieć lecz łeb był ogromny. Nie przeszkadzało mu stawanie na wąż i chwilowe przerwy w "dostawie" wody, do tej pory się zastanawiam czy jeśli bym wszedł do wody to czy mógł bym go pogłaskać Pies.
Odpowiedz
#12
Miałem suma w stawie, dzikiego... Nie pogłaszczesz go, zapewniam Luzik Bardziej on Ciebie popieści, ale nie tak jak te sumki z pierwszej opowieści Figielek

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
(14-12-2011, 21:17)Salmo_Salar napisał(a): Miałem suma w stawie, dzikiego... Nie pogłaszczesz go, zapewniam Luzik Bardziej on Ciebie popieści, ale nie tak jak te sumki z pierwszej opowieści Figielek

Pozdrawiam

Salmo

Znaczy się będzie atakował ?? = bronił się.
Odpowiedz
#14
Pamiętam jak mnie dziabnął jeden, jak byłem w gimnazjum. Myślałem, że przygniótł go kamień, chciałem go dotknąć. Musnął mnie wąsem i nawet nie zdąrzyłem mrugnąć gdy złapał dwa palce, potrząsnął i schował się w odmętach. Fajnie w nowy polował, ukleje to nie wiedziały co ze sobą począć Kwadr

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#15
(14-12-2011, 17:22)kojoto napisał(a): Domin... i tak byś żadnego z nich nie wyholował PffttUsmiechUsmiech ROTFLWysmiewacz

haha mocne Haha
Odpowiedz
#16
(14-12-2011, 20:19)Wozik77 napisał(a): Kojoto HahaHahaHahaHaha Okok

Wozik i Ty przeszedłeś na ciemną stronę mocy KrzykZly

Odpowiedz
#17
A tak na serio, to jest to sum Afrykanski- zasadniczo w USA i Europie ryba "stricke" hodowlana- kiedyś bawiłem się trochę w te rybki,wystarczy podejśc do zbiornika, żeby zachowywały się tak jak na tym filmiku- to straszne głodomory są- zwłaszcza te systematycznie karmione-i jedzą absolutnie wszystko co im do pyska wpadnie.
Odpowiedz
#18
W USA mają swojego sumika, tego ścierwa nie potrzebują Kwadr

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#19
Tutaj chyba trochę inna zaneta, ale i sztuki chyba nieco większe;
http://www.youtube.com/watch?v=DGuNahWf9oM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_9KzWk7XFTA&feature=related
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa reklama lecha :) gtsphinx 4 8.614 06-06-2014, 09:08
Ostatni post: michal1980
  Gołebie i sumy :) Krystek 2 4.415 12-12-2012, 12:03
Ostatni post: Rasta


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.