Shrap-Drakers Fishing Forum
Początek wszystkiego... Narewka - Siemianówka:)
#1
Narewka wypływa na obszarze Białorusi, skąd jest połączona kanałem ze źródłowym biegiem Narwi. Rzeka płynie prawie w całości (oprócz 15 km na białoruskich bagnach) na terenie Puszczy Białowieskiej. Nad lewym brzegiem Narewki znajduje się zwarty kompleks leśny.
Narewka w Białowieży
   

Rzeka uchodzi do Narwi w uroczysku Wilcze Gardło. W widłach Narewki i Hwoźny leży Białowieski Park Narodowy.
   

Długość rzeki wynosi 61,1 km, w tym 21,7 km na terenie Białorusi.
   

Miejscowości nad Narewką: Białowieża, Pogorzelce, Narewka, Nowe Lewkowo i Stare Lewkowo.
   

Ważniejsze dopływy: Łutownia, Przedzielna (lewe), Orłówka, Hwoźna i Braszcza (prawe).
   
   

Zalew Siemianówka (nazywany także Jeziorem Siemianowskim) - zbiornik wodny zlokalizowany w dolinie górnej Narwi w województwie podlaskim, powstały w latach 1977-1990 w wyniku spiętrzenia wody zaporą ziemną zbudowaną w przewężeniu doliny w 367,38 kilometrze biegu rzeki w rejonie Łuka i Rybaki. Powierzchnia zlewni w tym przekroju wynosi 1094 km².
   
   
   
   
Zbiornik znajduje się na terenie gmin Michałowo i Narewka - obszarze objętym projektem Zielonych Płuc Polski.
   

.... a potem to już ma z górki... Narew.. Wisła....Bałtyk... czyli ulubione miejsca nas wszystkich...
Część tej wody płynie w naszych ulubionych miejscach..
Pozdrawiam,
#2
Fajna ta siemianówka , i wędkowanie też tam jest spoko , z chęcią bym tam jeszcze raz pojechał.
#3
Robson, dzięki za fajne, konkretne informacje.
My tu na Mazowszu łowimy na dużych, ukształtowanych już rzekach. I nawet nie myślimy o tym, że gdzieś tam, hen, set kilometrów w górę zaczyna się tak niepozornie, potoki, strumyki, małe rzeczki i tak ziarnko do ziarnka, a właściwie kropla do kropli rodzą się nam te nasze ukochane Wielkie Wody. Natura nieźle to sobie "obmyśliła".
Tym bardziej tym naszym wodom należy się szacunek i dbałość.
#4
Tak, fajnie że zacząłeś ten temat... w tym roku właśnie mam w planach połowić w tych okolicach. Łowiłem na Narwi w Łomży - jakże inny charakter ma niż ta pułtuska. A ile wrażeń wtedy przyniosła! Usmiech Zainspirowany Twoim postem Robson, wyciągnąłem wczoraj od Bulby artykuł o Siemianówce... Niedługo wrzucę Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
#5
Tak Paweł... zgadzam się z Tobą ...
Ps też poławiam na Mazowszu 74 km NarwiUsmiech a w Bialowieży jestem na urlopieUsmiech
Pozdrawiam,
#6
Robson - to polecam Ci wystawę w Białowieskim Parku Narodowym
#7
Tak byłem... rewelacja....
Jest to najnowocześniejsze muzeum przyrodnicze w Polsce!!
Polecam wszystkim odwiedzającym tą okolice!!
Pozdrawiam,





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.