Shrap-Drakers Fishing Forum
moje wlasnoreczne spławiki
#1
Witam kolegow i kolezanki o kiju. Chcialbym wam opisac moja domowa metode robienia splawikow. Pewnego wieczora siedzac przy kawie i segregujac sprzet wedkarski wzialem do reki juz troszke przestarzaly splawik. Byl to wagler typu stick, zniszczony wiec postanowilem go zobaczyc w srodku - z czego taki splawik jest zrobiony, wiec zlamalem go na pol. Byl on zrobiony z plastikowej rurki i balsy. Mysle wiec: balsa jest, rurki po balonach tez sa, wiec cos sproboje samemu zrobic i zaoszczedzic troche na spalwikach...


Wzialem rurki, zeszlifowalem je (poniewaz scianka rurki jest za gruba i wplywalo by to na czulosc splawika). Natepnie papierem 2000 zeszlifowalem powierzchnie na polysk i nalozylem pierwsza warste bialej wodoodornej farby emolak. Na antenki uzywam fluorescencyjnej farby to podklad musi byc bialy w celu lepszego odblasku. Oczywiscie musialem odczekac jak sie wszystko ladnie wysuszy.

Nastepnie robilem dol spalwika. Z polstalowego druciku robilem oczka, a dolnik wypelnialem owijka z waty, ktora z polaczeniem kleju szybko schnacego cyjanopan tworzy twarde tworzywo. Po tej operacji ladnie zeszlifowalem moj twor, nadajac mu wyglad stozka. Caly splawik pomalowalem na bialo podkladem z emolaku i tak juz sie bawie w te spalwiki z 1,5 roku. Niejeden wedkarz sobie je chwali nad woda,

Pozdrawiam kolegow i zapraszam do komentowania mego artykulu.
Odpowiedz
#2
na życzenie zrobię prawie każdy spławik
Odpowiedz
#3
Super. Widać nie tylko spinningiści mają swój hand made Usmiech I to takie spławiki jakie lubię. Napewno w przyszłości coś zamówię u ciebie bo nie samym expertem człowiek żyje Usmiech

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Fajne spławiki, bardzo dopieszczone i sporo serca wkładasz w ich wyrób.Dobrze że nie tylko woblery i obrotówki robimy własnoręcznie Okok
Odpowiedz
#5
no proszęUsmiech cudeńka jak się patrzy Usmiech Oklasky
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#6
Bardzo Wam dziękuję za te miłe słowa ...tak jak Piszecie bardzo dużo starań w nie wkładam żeby były jak najbardziej dopieszczone oraz miały jak najlepszą czułość ... co do zamówień to nie widzę problemu tylko musiały by być już wcześniej składane pozdrawiam
Odpowiedz
#7
No proszę, Nawet Misie podobają Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#8
Fajowe jak orginał Oczko
Kiedyś chciałem umrzeć młodo
Jak Jim Morrison,ale z czasem
Zacząłem patrzeć na to inaczej...
Ryszard
Riedel.
Odpowiedz
#9
Więc się bardzo cieszęze się Wam podobająUsmiech
Odpowiedz
#10
Super wyglądają te spławikiOklasky
Podobają mi się bardzo, mimo, że to nie moja bajka (ze spławikiem to tylko przepływankuję, więc bardziej mnie kręcą różnego rodzaju beczułki, baryłki i inne bombki...Haha)

P.S. @linekmatch, bardzo fajnie, że zacząłeś używać polskich znaków, dużo łatwiej się czytaUsmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie spławiki polecacie? dariuszpazdziernik 2 7.503 10-07-2014, 21:59
Ostatni post: silurus47
  spławiki podlodowe linekmatch 2 9.389 09-10-2011, 12:03
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.