Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty własnej produkcji.
#41
(01-09-2009, 06:41)bysior napisał(a): Ukleja robi rewelacyjne wrażenie, w dodatku patrzy i mami oczami wzdręgi Oczko Sandacze pewnie bardzo chętnie by ją pogryzły... Ciekawy jestem co łowiłeś na te głowacze?
Na głowacze nie łowiłem i łowił nie będę bo za dużo pracy w nie wkładam i byłoby przykro urwać lub nakarmić szczupłego.Właśnie wróciłem z Wisełki bez jednego kiełbika którego skosztował kaczodzioby, a przypon oczywiście w kieszeni kamizelki.Glupek
Odpowiedz
#42
W związku ze związkiem że nikt nic nie wstawia ośmielę się i pokażę jeszcze parę swoich "hand made"Kwadr.[attachment=1462]
Odpowiedz
#43
@krzyko bardzo ładne wobki. Napisz jeśli to nie tajemnica w jaki sposób uzyskujesz efekt łuski?
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#44
Wydaje mi się, że to tak specjalna siateczka i psiknięcie aerografem bądź sprayem. Przynajmniej ja tak kiedyś robiłem i wyglądało podobnie
Odpowiedz
#45
Efekt łuski w moich woblerach jest uzyskany dzięki oklejeniu folii aluminiowej tiulem, następnie w celu zbliżenia kolorystycznego do oryginału w mniejszym lub większym stopniu nakładam lakier perłowyUsmiech.
Odpowiedz
#46
Wiadomo, że Krzyko to polski Lauri Rapala i gdzie nam, zwykłym strugaczom do Niego Usmiech Ale ja, skłoniony dużą ostatnio ilością czasu wolnego, z racji przymusowego zawieszenia wędek na kołku na czas jakiś, wziąłem się za rękodzieło (a w zasadzie wróciłem do rękodzieła, którem parałem się lat temu wiele czysto hobbystycznie i tylko dla siebie). Wystrugałem kilka wobków kleniowo - jaziowych, które mają robić troszkę zamieszania na powierzchni Wkry. Oto kilka z nich (z grzeczności proszę powstrzymać wszelki śmiech i utyskiwania ;-) ):

Wszystkie są wielkości około 2,5 cm Usmiech

[Obrazek: P1020937.jpg]

[Obrazek: P1020938.jpg]

[Obrazek: P1020940.jpg]

[Obrazek: P1020941.jpg]

[Obrazek: P1020942.jpg]

[Obrazek: P1020943.jpg]

[Obrazek: P1020944.jpg]

[Obrazek: P1020945.jpg]

[Obrazek: P1020948.jpg]

A tak się suszą Usmiech Mam nadzieję, że na przyszłorocznym spotkaniu wiosennym Drakersów nad Wkrą zaproszą do współpracy dorodne klenie i jazie, przynosząc łowcy sławę i chwałę braci portalowej i inszej, nie internetowej ;-)

[Obrazek: P1020949.jpg]

Mam pytanko od razu do kleniowo - jaziowych strugaczy: czy dociążacie swoje wobki z balsy (chodzi właśnie o takie maluszki jak moje) ?

Pozdrowionka!
Odpowiedz
#47
Morouk- całkiem zgrabne "zwierzątka". Wierzę że zrobią furorę w bystrzach Wkry i nie tylko
Odpowiedz
#48
Mi się podobają. Na tego czarnego klenie będą musiały brać.
Odpowiedz
#49
BrawoOklasky całkiem fajne maluszki.Strugaj Morouk strugaj bo radość ze złowionej ryby na własnoręcznie zrobiony wobek jest podwójna.
Ja dociążam ( wyważam) wszystkie moje woblerki, a takie malutkie z balsy dość mocno, ponieważ w Wiśle prawie zawsze klenie stoją daleko od brzegu.
Odpowiedz
#50
Krzysiu, zależy gdzie się na nie poluje. Mam taką miejscówkę, gdzie wystarczy rzut kilku metrowy i szansa na klenia, grubego klenia jest. Ale tak jak mówisz. Większe sztuki stoją dalej i wcale nie musi być głęboko.
Żeby była możliwość robienia pływających wobków o długości 2,5cm i wadze np. 5gr. Takimi to bym poszalał.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.