Shrap Drakers Fishing - Forum
Lin- kilka pytań - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Spławikowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-29.html)
+--- Wątek: Lin- kilka pytań (/thread-3694.html)

Strony: 1 2


Lin- kilka pytań - slasher - 18-07-2014

Łowię na kanałku w Pułtusku, złowiłem już 1linka na białego, kukurydzą raczej nie nęcą i nie chcą na to brać.
W 2013 miałem linka prawie 2kg.
Jakiej grubości kupić żyłkę?
Muszę kupić żyłkę na bata, na spinningu mam 0.16 i na to złowiłem tego linka.
Co dodać do zanęty?
Rzucam kilka kulek czystej zanęty, wpływa drobnica i muszę rzucać co jakieś 20min, co dodać grubszego do zanęty?


RE: Lin- kilka pytan - jaro1997 - 18-07-2014

Spróbuj podnęcić kukurydzą i na nią łowić. Zestaw żyłka główna 0,20 przyponowa w zależności od czystości wody. Im czyściejsza woda tym żyłka o mniejszej średnicy. Ale według mnie 0,16 będzie najlepsza na Pułtuski kanałek.


RE: Lin- kilka pytan - jaco - 19-07-2014

@jaro1997 ty chyba nie mówisz tego na poważnie odnośnie tej żyłki głównej i tego przyponu i chyba nie jesteś pewny w 100%-tach odnośnie ryb na kanałku a i przy okazji odnośnie ryb to weś karpika pod uwagę łowiąc liny w kanale niech ci wezmie i co zrobisz wtedy z tą twoją 0,16 żyłeczką z tego co wiem to potrafi lin z karpiem zrobić odjazd w te zielska że plecionki na przyponach pękają o gr 0.10

(18-07-2014, 09:15) napisał(a): Spróbuj podnęcić kukurydzą i na nią łowić. Zestaw żyłka główna 0,20 przyponowa w zależności od czystości wody. Im czyściejsza woda tym żyłka o mniejszej średnicy. Ale według mnie 0,16 będzie najlepsza na Pułtuski kanałek.




RE: Lin- kilka pytań - jaro1997 - 19-07-2014

Jacek liny łowię już od dawna i jeśli potrafisz holować żyłka 0,14mm starcza Jezyk ja się uczę na 0,18mm ale niestety lin jest ostrożną rybą i nie chce za bardzo brać dlatego używam 0,14mm. A przyłowy karpi takich do 6 kg opanowałem perfect Haha ale wtedy daje popalić Dokuczacz


RE: Lin- kilka pytań - jaco - 19-07-2014

co ty wogule p..........sz jakie liny ty łapiesz może łowisz lineczki a nie liny a karpia to ja tak myślę że na oczy nie widziałeś 6 kg chyba że w sklepie na święta i powiedz że jeszcze łapiesz karpie po 6 kg na bata i żyłkę 0,18 to weś młotek i sobie te głupoty co piszesz z głowy wybij



(19-07-2014, 09:36)jaro1997 napisał(a): Jacek liny łowię już od dawna i jeśli potrafisz holować żyłka 0,14mm starcza Jezyk ja się uczę na 0,18mm ale niestety lin jest ostrożną rybą i nie chce za bardzo brać dlatego używam 0,14mm. A przyłowy karpi takich do 6 kg opanowałem perfect Haha ale wtedy daje popalić Dokuczacz




RE: Lin- kilka pytań - bysior - 19-07-2014

(19-07-2014, 14:54)jaco napisał(a): co ty wogule p..........sz jakie liny ty łapiesz może łowisz lineczki a nie liny a karpia to ja tak myślę że na oczy nie widziałeś 6 kg chyba że w sklepie na święta i powiedz że jeszcze łapiesz karpie po 6 kg na bata i żyłkę 0,18 to weś młotek i sobie te głupoty co piszesz z głowy wybij

HahaROTFLHahaROTFL



RE: Lin- kilka pytań - jaro1997 - 19-07-2014

Nie łowię na bata tylko zwykła wędka teleskopowa z kołowrotkiem. Według mnie lin do 2,5kg to już sporę są. A karpie zdarzały mi się jako przyłowy.


RE: Lin- kilka pytań - jaro1997 - 19-07-2014

Sory teraz doczytałem że będzie łowił na bata Jezyk to zmienia postać rzeczy ale niestety w temacie połowy lina na bata nie wypowiem się bo nie łowiłem linów na bata.


RE: Lin- kilka pytań - wojtek_b - 19-07-2014

(19-07-2014, 14:54)jaco napisał(a): co ty wogule p..........sz jakie liny ty łapiesz może łowisz lineczki a nie liny a karpia to ja tak myślę że na oczy nie widziałeś 6 kg chyba że w sklepie na święta i powiedz że jeszcze łapiesz karpie po 6 kg na bata i żyłkę 0,18 to weś młotek i sobie te głupoty co piszesz z głowy wybij



(19-07-2014, 09:36)jaro1997 napisał(a): Jacek liny łowię już od dawna i jeśli potrafisz holować żyłka 0,14mm starcza Jezyk ja się uczę na 0,18mm ale niestety lin jest ostrożną rybą i nie chce za bardzo brać dlatego używam 0,14mm. A przyłowy karpi takich do 6 kg opanowałem perfect Haha ale wtedy daje popalić Dokuczacz


Uśmiałem sięROTFL



RE: Lin- kilka pytań - slasher - 19-07-2014

kupilem te zylki i mysle ze bedzie dobrze Pfftt
karaske ladna prawie 0.5 zlapalem na tego bata z przyponem 0.16
linka ponad 0.5 zlapalem w srode i cos przestaly brac sama drobnica
z ta kukurydza probowalem w tamtym roku ale twarda mi wyszla i nie chcialy na to brac
w tym roku moze tez sprobuje pod jedna wedke bede necil kuku pod druga czysta zaneta ze sklepu i zobaczymy moze wpadnie jakis lin na kuku Usmiech

jakie haczyki zakladacie pod kuku i jakie pod bialego?