Shrap Drakers Fishing - Forum
Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Państwowa Straż Rybacka (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-62.html)
+---- Dział: Okręg Mazowiecki (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-64.html)
+---- Wątek: Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki (/thread-325.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki - biosteron - 10-09-2009

07.09.2009 r., w miejscowości Dzierżenin (powiat pułtuski), patrol PSR Posterunek Terenowy w Ciechanowie, dostrzegł na jednej z posesji, przylegającej bezpośrednio do Narwi, dwóch mężczyzn czyszczących sieci rybackie... KLIKNIJ


RE: Narwiańscy kłusownicy - pafcio - 10-09-2009

Cieszy fakt że PSR działa Szkoda że nie wszędzie Smutny


RE: Narwiańscy kłusownicy - biosteron - 10-09-2009

Moim zdaniem trzeba informować PSR o wszystkim co związane jest z kłusownictwem, czasem nawet jak nam sie wydaje, że to jest błaha sprawa. Z takiej błahej sprawy, może czasem okazać się, ze trafiliśmy w niezłe gniazdo kłusownicze. Nie zniechęcajmy się, zgłaszajmy.


RE: Narwiańscy kłusownicy - bysior - 11-09-2009

Tak - widziałem to wczoraj przed wyjściem z pracy. Nie dość że na tym odcinku łowią rybacy - to jeszcze takie ilości siatek. Może nie słychać o tym głośno, ale PSR i SSR dość często ściągają spore ilości siatek z wody. Tylko to trochę taka walka z wiatrakami - narzędzia do ponownego kłusowania, jak mieliśmy okazję przeczytać można kupić na targu... A ludzi się nie każe... Szkoda że np. jak ktoś ma broń i nie ma na nią pozwolenia podlega karze, a jak ktoś składa i czyści siatki kłusownicze już nie...


RE: Narwiańscy kłusownicy - Camry - 12-09-2009

(11-09-2009, 06:43)bysior napisał(a): Tylko to trochę taka walka z wiatrakami - narzędzia do ponownego kłusowania, jak mieliśmy okazję przeczytać można kupić na targu... A ludzi się nie każe... Szkoda że np. jak ktoś ma broń i nie ma na nią pozwolenia podlega karze, a jak ktoś składa i czyści siatki kłusownicze już nie...

Można i kupić przez Internet. Szybko i sprawnie pod wymiar. Trochę drogo, ale zawsze można od ruskich na targu za 1/4 ceny. Za 50 zł mamy już całkiem pokaźną drygawicę. Łatwo być kłusownikiem...

Karze za posiadanie rybackich narzędzi połowu (a nawet podrywki)podlega się, jeśli nie jest się jednocześnie rybakiem bądź nie gospodaruje na stawach.

Aparat przymusu nad polskimi wodami jest iluzoryczny. Przez wiele lat wędkując nad Wisłą ANI RAZU nie sprawdzono mnie. Z dokonań PSR wynika, że w całym miesiącu w całym woj. mazowieckim zaledwie trzech kłusoli przekazano Policji (za przestępstwo kłusownictwa). Jeśli byłaby podobna wykrywalność rozbojów czy gwałtów to Polska wróciłaby do epoki kamienia łupanego.Krzyk


RE: Narwiańscy kłusownicy - rapa - 12-09-2009

Ja zupelnie legalnie mogę sobie zamówić karton podrywek Cormorana, są nawet bębenki do łapania żywca. Co kraj to obyczaj Usmiech
Ciekaw jestem jak z problemem kłusownictwa i ze stanem ryb u naszych sąsiadów bo narzedzia u nas kłusownicze u nich są ogólno dostępne.....


RE: Narwiańscy kłusownicy - biosteron - 29-09-2009

Państwowa Straż Rybacka z rejonu mazowieckiego nawet dobrze sobie radzi z kłusownikami.KLIKNIJ


RE: Narwiańscy kłusownicy - Robson - 30-09-2009

Ciekawe o które starorzecze chodzi?? Czy o to jeziorko po przeciwnej stronie rzeki niż GNOJNO??
Tak na marginesie ... wydaje się że tych interwencji jest więcej niż w latach poprzednich..


Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki - biosteron - 17-11-2009

Państwowa Straż Rybacka w Warszawie przy współpracy z Komendą Stołeczną Policji zorganizowała akcję, której celem było zlokalizowanie i kontrola osób handlujących rybackimi narzędziami połowowymi... KLIKNIJ


RE: Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki - Kaz - 17-11-2009

Takich akcji jaką przeprowadziła Straż Rybacka z Policją powinno być wiecej , handlarzepoczuli by sie bardziej zagrożeni karami, być może i sprzedaż tych asortymentów dla kłósoli by spadła. Popieram takie akcje.Oklasky